Categories
Biznes

Biznesowe spotkanie nad Bałtykiem. Polska jest już przedsiębiorcza.

17 grudnia przedstawiciele środowisk akademickich i biznesowych spotkali się w nadmorskim Sopocie, by porozmawiać o postępach w realizacji projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Organizatorem wydarzenia były Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP), które już od dziesięciu lat wspierają rozwój polskich startupów.

Konferencja miała miejsce o godz. 19:00 w galerii Zatoka Sztuki (Al. Mamuszki 14) usytuowanej zaledwie kilka minut drogi od słynnego molo. W roli gości specjalnych pojawili się członkowie Zarządu AIP – Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski. Na widowni zasiadło około sto osób, gości nie tylko z wybrzeża, ale i z całej Polski. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wyższych uczelni, organizacji pozarządowych wspierających przedsiębiorczość, a także duża grupa przedsiębiorców i  startupowców.

 

Podczas spotkania ukazane zostały dotychczasowe wyniki projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Jest to inicjatywa skupiona na wspieraniu mikro-, małych i średnich firm. Dzięki projektowi powstało już kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które z powodzeniem działają zarówno w Polsce, jak i zagranicą.– Ekosystem stworzony przez AIP, na który docelowo składać się będzie pięćdziesiąt inkubatorów przedsiębiorczości oraz dziesięć akceleratorów biznesu Business Link, jest unikatowy w skali całej Europy, dzięki jego istnieniu przedsiębiorczość ma szansę szybszego rozwoju, a tysiące osób mogą otrzymać wsparcie niezbędne do rozwinięcia biznesowych skrzydeł – komentowali przedstawiciele AIP.

 

Konferencja trwała 4,5 godziny, jej końcowym etapem był networking podczas którego obecni na wydarzeniu goście mieli okazję do podzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami, nawiązania nowych znajomości, porozmawiania o swoich sukcesach i porażkach.Podczas networkingu czuć było atmosferę przedsiębiorczego ducha, łączącego ze sobą środowiska biznesowe i akademickie, a także wiedzę osób doświadczonych w biznesie z zapałem tych, którzy dopiero startują.

 

Oferta ogólnopolskiej sieci Inkubatorów AIP i akceleratorów Business Link oparta jest na innowacyjnych programach składających się z trzech filarów:

  • Firma, czyli narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności, w tym m.in. możliwość skorzystania z powierzchni biurowej;
  • Wiedza, czyli system wspomagania biznesu i wzrostu innowacyjności realizowany przez najlepszych praktyków w formie spotkań Kick-off, Training, Mentoring;
  • Społeczność, czyli budowanie sieci kontaktów biznesowych poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, w których biorą udział znane i cenione autorytety ze świata biznesu oraz liczne grono startupów.

 

 

Konferencja ogólnopolska jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

gospodarka

23, 12, 2014