Categories
Biznes

Biznesowe rozmowy nad Bałtykiem. Jak daleko jeszcze do Polski Przedsiębiorczej?

Już 17 grudnia przedstawiciele środowisk akademickich i biznesowych spotkają się w nadmorskim Sopocie, by porozmawiać o postępach w realizacji projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Czy do 2020 roku nad Wisłą rzeczywiście mogą powstać trzy firmy na miarę Skype’a? Organizatorem wydarzenia są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP), które już od dziesięciu lat wspierają rozwój polskich startupów.

Konferencja rozpocznie się o godz. 19:00 w galerii Zatoka Sztuki (Al. Mamuszki 14) usytuowanej zaledwie kilka minut drogi od słynnego molo. W roli gości specjalnych pojawią się członkowie Zarządu AIP – Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski. Organizatorzy spodziewają się przybycia minimum stu osób z całej Polski. Jednym z głównych celów konferencji jest integracja środowisk zaangażowanych w kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych w Polsce.

Przede wszystkim jednak ukazane zostaną dotychczasowe wyniki projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Jest to inicjatywa skupiona na wspieraniu mikro-, małych i średnich firm. – Udało nam się stworzyć ogólnopolski ekosystem, w ramach którego docelowo będzie działało pięćdziesiąt inkubatorów przedsiębiorczości AIP oraz dziesięć akceleratorów biznesu Business Link. Wiosną przyszłego roku zostanie otwarty największy, liczący prawie 5 tys. m2, Business Link na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzięki projektowi „Droga do Polski Przedsiębiorczej” powstało już kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które z powodzeniem działają zarówno w Polsce, jak i zagranicą – wyliczają organizatorzy konferencji.

Czas konferencji szacowany jest na cztery i pół godziny. Jej końcowym etapem będzie networking. – Wierzę, że spotkania w mniej formalnej atmosferze pozwalają na otwarta i szczerą rozmowę, oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Szczególnie ważne jest to w środowiskach akademicko-biznesowych, gdzie ta wymiana doświadczeń jest najbardziej istotna – mówi Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej.

Oferta ogólnopolskiej sieci Inkubatorów AIP i akceleratorów Business Link oparta jest na innowacyjnych programach składających się z trzech filarów:
• Firma, czyli narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności, w tym m.in. możliwość skorzystania z powierzchni biurowej;
• Wiedza, czyli system wspomagania biznesu i wzrostu innowacyjności realizowany przez najlepszych praktyków w formie spotkań Kick-off, Training, Mentoring;
• Społeczność, czyli budowanie sieci kontaktów biznesowych poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, w których biorą udział znane i cenione autorytety ze świata biznesu oraz liczne grono startupów.

Konferencja ogólnopolska jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu:

Przemysław Sola
[email protected]
515 229 835

banerue

 

 

 

15, 12, 2014