Categories
Firma

Bezpieczni dzięki Poltrafowi

Nowe technologie masowo wdzierają się do niemalże każdej gałęzi przemysłu. Urządzenia kontrolno-pomiarowe znajdziemy w branżach gazowniczej, energetycznej czy ciepłowniczej. Ich zadaniem jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, ale także podniesienie jakości pracy.

W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie przemysł zarówno ciężki, jak i lekki bez sprzętu, który nie zwiększałby odpowiednio bezpieczeństwa pracy. Aparatura kontrolno-pomiarowa oraz automatyka przemysłowa stały się więc istotnymi elementami infrastruktury przemysłowej. Tyczy się to przede wszystkim branży energetycznej, chemicznej i petrochemicznej, górniczej i hutniczej.

Zastosowanie tego typu aparatury umożliwia pracę większości urządzeń przemysłowych. Ma na to wpływ także znaczny wzrost wydajności wielu z tych maszyn oraz linii technologicznych, jak i umożliwia ograniczenie zużycia energii i ilości odpadów w procesach produkcji. Stosowanie elementów automatyki i systemów regulacji przekłada się bezpośrednio na spadek kosztów we wszystkich gałęziach przemysłu. Dodatkowo aparatura kontrolno-pomiarowa, stanowiąc elementy systemów bezpieczeństwa, przeciwdziała awariom urządzeń przemysłowych.  W zasadzie ciężko dziś spotkać szanujący się zakład, który nie posiadałby takich urządzeń – mówią specjaliści firmy Poltraf, zwracając jednocześnie uwagę, iż zapotrzebowanie na ten sprzęt wciąż wzrasta. Jednocześnie na rynku producentów trwa swego rodzaju wyścig na stworzenie jak najbardziej wydajnego urządzenia. Nie ma w tym nic zaskakującego, gdyż zwiększona wydajność firm to zwiększone zyski, dlatego większość przedsiębiorców z branż przemysłowych starannie śledzi rynek urządzeń kontrolno-pomiarowych.

Wraz z rozwojem poszczególnych sektorów przemysłu zwiększa się zapotrzebowanie na nowe instalacje aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Jest ono generowane w głównej mierze przez elementy takie jak czujniki lub urządzenia pomiarowe, gdyż to zużywają się one najszybciej po pewnym okresie eksploatacji. Istotną rolę odgrywają także modernizacje przestarzałych instalacji, powodowane zaostrzającymi się wymogami ekologicznymi tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku instalacji wodnych i ściekowych lub w przemyśle chemicznym. Wzrost zainteresowania na tego typu produkty ma charakter nie tylko odtworzeniowy, ale wynika także z nowych rozwojowych inwestycji w środki trwałe.

Zainteresowanie aparaturą z każdym kolejnym rokiem wzrasta, wynika to głównie z szerokiej skali zastosowań, jakie spełniają te urządzenia. Pozwalają one na pomiary ciśnienia, poziomu temperatury czy wilgotności. Odpowiednio zaprogramowany sprzęt będzie w stanie wykazać wycieki gazów lub wskazać gęstości sześciofluorku siarki.

PoltrafBrak specjalistycznej wiedzy może doprowadzić do zakupu sprzętu zupełnie niepotrzebnego, który w żaden sposób nie przyczyni się do wzrostu wydajności firmy, ani do poprawy jej bezpieczeństwa. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Bogatą ofertą odpowiednich modeli aparatury znajdziemy na stronie poltraf.com

03, 06, 2015