Categories
Biznes

Bezpieczne fakturowanie z każdego miejsca na świecie

Świat cały czas idzie do przodu. Wiąże się to też z coraz większym rozwojem firm na wielu płaszczyznach. Przedsiębiorcy często podróżują w celach służbowych zarówno po kraju, jak i poza jego granicami.

Często wiąże się to z koniecznością szybkiego wystawienia faktury. Taką możliwość daje program do faktur, do którego dostęp będzie przez internet, czyli można z niego korzystać z dowolnego miejsca na świecie.

 

Jakie zalety ma program do fakturowania online?

Program do faktur online ma praktycznie same zalety. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla osób, które w ramach prowadzenia swojej firmy często podróżują lub pracują częściowo zdalnie. Program, do którego pełnej bazy można mieć dostęp za pośrednictwem internetu, to w takim przypadku największa wygoda. Można z niego korzystać praktycznie z dowolnego komputera, który ma dostęp do internetu. Takie rozwiązanie daje przedsiębiorcy wiele możliwości i nie ogranicza go tak, jak program, z którego można korzystać wyłącznie stacjonarnie.

Dodatkowo warto zastanowić się nad rozwiązaniem płatnym – abonamentowym, w ramach którego oprócz oprogramowania otrzymujemy wsparcie techniczne, możliwość korzystania z eArchiwum i tworzenia kopii zapasowych, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo korzystania z programu do księgowania.

Jakie opcje powinien mieć program do księgowania online?

Programy do fakturowania online powinny zawierać wszelkie opcje, które mają w sobie również programy stacjonarne. Przede wszystkim powinny pozwalać na wystawianie podstawowych dokumentów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dobre programy pozwalają na wystawianie także rzadziej występujących dokumentów, a także na obsługę magazynu czy kasy. Oprócz tego, dobry program do fakturowania powinien pozwalać na automatyczne tworzenie baz danych kontrahentów i klientów, co pozwoli na o wiele szybsze wystawianie dokumentów. Dobrze, jeżeli przewidziana jest opcja personalizacji wystawianych dokumentów np. możliwość wstawienia logo firmy w nagłówkach dokumentów.

Trzeba również pamiętać o tym, aby wybierać program, który jest często aktualizowany – zarówno od strony technicznej, jak i baz danych związanych z obowiązującymi przepisami prawa.

25, 09, 2017