Categories
Dział IT

6 kroków do perfekcyjnej strony www

W obecnych czasach powołanie do życia strony www nie przysparza zbyt wielu trudności. Nowe technologie odkrywają coraz to nowsze możliwości. Lecz jak w każdej dziedzinie, tak i tu liczą się przemyślane decyzje i dostosowane rozwiązania.

Jak stworzyć stronę www, która będzie atrakcyjna dla potencjalnych klientów, przyjazna użytkownikom, a jednocześnie będzie spójna z komunikacją firmy i marki? Oto 6 ważnych kroków.

perfekcyjne strony www

Krok 1: Strategia

Aby powołać do życia spełniającą swoje zadania stronę internetową należy wcześniej odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania. I choć wydają się proste to odpowiedź na nie jest kluczowa. Po co mi strona www? Czemu ma służyć? Jakie cele przed nią stawiam? To właśnie podstawowe pytania, na które odpowiedzi stanowią punkt wyjścia i kierunkowskazy dla późniejszych działań.

 

Krok 2: Wybór domeny

Na czym polega wybór domeny? To nic innego, jak wybór adresu internetowego, a następnie jego zakup.  Idealnie jest, gdy adres www jest jak najbardziej zbliżony do nazwy firmy lub marki.

 

Krok 3: Przejrzysta budowa

Spełniająca swoje zadania witryna www jest przyjazna użytkownikom. Co to oznacza? Jest ona intuicyjna, o przejrzystej budowie, łatwej nawigacji, z czytelnymi i wartościowymi tekstami, z atrakcyjnie przedstawioną ofertą oraz łatwo dostępnymi danymi kontaktowymi.

 

Krok 4: Grafika

Grafika jest niezwykle istotną oprawą informacji zawartych na stronie www. To właśnie jej zadaniem jest zatrzymanie uwagi potencjalnych klientów oraz atrakcyjne przedstawienie oferty. To zadanie należy powierzyć ekspertom, którzy w umiejętny sposób znajdą równowagę między kreatywnymi rozwiązaniami, a charakterem firmy lub marki.

 

Krok 5: Hosting

Czym jest hosting? To serwer, na jakim znajduje się strona internetowa. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? To, co najważniejsze w przypadku hostingu to profesjonalna obsługa, szybka reakcja na sytuacje problemowe.

 

Krok 6: Być widocznym

Samo bycie w świecie www już nie wystarczy. Teraz trzeba się przebić z ofertą do potencjalnych klientów. Z pewnością zaistnienie w świadomości użytkowników internetu umożliwiają skuteczne działania z zakresu pozycjonowania.

 

Zdaniem eksperta

Tworząc stronę internetową niezwykle istotne jest, aby spełniała najwyższe wymagania. Witryny czy sklepy www powinny być kompatybilne z najpopularniejszymi, a jednocześnie najnowszymi przeglądarkami. To, co istotne, to możliwość wyświetlenia strony na każdym komputerze – mówi przedstawiciel firmy PromoPixel Sp. z o.o..

12, 06, 2014