Opublikowano:: czw, Lis 19th, 2015

Zupełnie inne zastosowanie stali nierdzewnej

Jeśli myślisz, że stal nierdzewną można wykorzystywać jedynie w budownictwie, konstrukcjach stalowych czy innych dziedzinach przemysłu, jesteś w błędzie. Dziś materiał ten można wykorzystać w zasadzie wszędzie. Wystarczy odrobina kreatywności, aby zmienić, chociażby oblicze własnej kuchni.

Dla większości z nas stal nierdzewna w kuchni to abstrakcja. Jednak dziś, nowoczesne rozwiązania wykorzystują ten materiał. Weźmy na przykład wyposażenie kuchni, nawet nieświadomie wybieramy przedmioty, do których budowy wykorzystano stal nierdzewną – lodówka, kuchenka, zmywarka, piekarnik czy mikrofalówka, tam na pewno znajdziecie ten materiał. Mało tego, duża część oferowanych przedmiotów gospodarstwa domowego pokryta jest stalą. Piękne srebrne lodówki czy piekarniki to właśnie stal.

Jednak to nie wszystko. Dziś w nowoczesnych kuchniach stal nierdzewną wykorzystuje się również do konstruowania mebli czy dekoracji. Wystarczy spojrzeć na wygląd profesjonalnej kuchni restauracyjnej. Tam właśnie ten materiał to standard – nie niszczy się, łatwo się czyści i przede wszystkim dobrze wygląda. Meble takie są nie tylko funkcjonalne, ich główną zaletą jest wysoka odporność na różnego rodzaju zniszczenia. Nieopatrzne cięcie nożem nie skończy się w tym wypadku zniszczeniem szafki, ba w wielu przypadkach nie skończy się nawet rysą. Materiał staje się głównym elementem kuchni również dlatego, że jest to idealna inwestycja na przyszłość.

W przypadku podjęcia decyzji o zakupie mebli ze stali nierdzewnej możemy mieć pewność, że nie będą one podatne na zmienne temperatury oraz wilgoć, która w kuchniach występuje. Ponadto, jako że meble odporne są na wysokie temperatury, możemy stawiać na nich garnki czy patelnie rozżarzone czerwoności, nie narażając płyty na uszkodzenie.

Kolejną zaletą mebli wykonanych ze stali jest ich wysoka sterylność. Żadne mikroorganizmy nie rozwiną się ze względu na niesprzyjające im warunki. Dlatego też materiał wykorzystuje się również w miejscach takich jak prosektoria czy zakłady pogrzebowe – tam ryzyko rozwoju bakterii jest znacznie większe niż w domowej czy restauracyjnej kuchni. Co ważniejsze, stal nierdzewna jest kwasoodporna, co znacznie zwiększa jej wytrzymałość i użyteczność.

Co warto zauważyć, opieka nad takimi meblami nie wymaga podjęcia specjalnych środków. Wystarczą jedynie podstawowe środki czyszcząco-pielęgnacyjne i będą lśniły jak nowe. Jeśli zabrudzenia są znacznie większe lub odpuściliśmy sobie sprzątanie na kilka tygodni z powodu dłuższego wyjazdu, możemy skorzystać preparatów z domieszką alkoholu. Wtedy ewentualne zanieczyszczenia nie pozostaną długo na powierzchni stali.

Materiał jest na tyle uniwersalny, że znajdzie zastosowanie praktycznie wszędzie, od kuchni, przez prosektoria, aż po podzespoły samochodowe czy sztućce. To o czymś świadczy!

Pozdrawiamy, Ergo-invest.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.