Opublikowano:: czw, Kwi 16th, 2015

Zdrowie na dwóch kółkach

Nie ma chyba lepszego momentu niż wiosna, aby wyjść z domu i zadbać o swoje zdrowie poprzez aktywność fizyczną. Jeśli nie jesteśmy fanami tak ostatnio popularnego biegania, polecamy inną formę ruchu. Rower! Dwa kółka nie tylko wpłyną korzystnie na nasze zdrowie, ale również dzięki nim poznamy kawałek świata i zrelaksujemy się na łonie natury. Haust świeżego powietrza jeszcze nikomu nie zaszkodził. Jednocześnie dbamy o ekologię, nie zanieczyszczając środowiska spalinami.

Na rynku jest tyle możliwości wyboru odpowiedniego roweru, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na jednośladowcami możemy spotkać zarówno dzieci, dorosłych, jak i osoby starszy. Kiedy za oknem mamy coraz lepszą pogodę, wtedy warto porzucić samochód czy tramwaj kosztem roweru. Z jego pomocą bez problemu ominiemy korki w godzinach szczytu i punktualnie dotrzemy na miejsce.

Wracając do zdrowotnych aspektów jazdy na rowerze, możemy mocno poprawić kondycję naszego serca. Polepszy się wydolność układu krążenia, więc jednocześnie minimalizujemy ryzyko pojawienia się choroby wieńcowej. Ponadto, rower może być narzędziem w walce z zimowymi kaloriami, poprawiając naszą sylwetkę, modeluje nogi i krągłe części naszego ciała, dodając nam pewności siebie. Samopoczucie wzrośnie błyskawicznie, jeśli zauważymy, że z czasem waga stanie się naszą przyjaciółką. Jedna godzina jazdy na rowerze pozwoli nam spalić od 300 do 600 kcal. Siłownia będzie nam już niepotrzebna. Po ciężkim dniu w pracy, może być doskonałym sposobem na odstresowanie się, zgromadzone napięcie zacznie się zmniejszać. Zdrowie psychicznie ulegnie znacznej poprawie.

kettler-traveller-74-ergo-Jazda na rowerze może być doskonałą zabawą i firmą integracji, kiedy wybierzemy się na długą wypad ze znajomymi, który połączymy z piknikiem i podziwianiem pięknego krajobrazu. W takiej sytuacji potrzebny będzie nam rower trekkingowy (na zdjęciu), aby nasza podróż była komfortowa. Jest przede wszystkim bardzo uniwersalny. Nadaje się zarówno do jazdy miejskiej, jak i na wymagające trasy, bez problemu pokonując drogi asfaltowe, szutrowe czy leśne ścieżki.

Kolejna jego zaleta to solidność i wytrzymałość, co doskonale można zaobserwować w stabilnej konstrukcji, która zapewnia zdrową postawę przez całą jazdę. Dodatkowo wiele modeli trekkingowych wyposażonych jest w 27-biegowy napęd, gwarantujący płynną jazdę oraz ergonomiczną i giętą kierownicę, amortyzujące opony oraz miękkie siodełko, niezwykle ważne zwłaszcza przy kilkugodzinnych wypadach. Uniwersalność tego typu roweru polega na możliwości zamontowania dodatkowych części, w zależności od rodzaju wycieczki i podłożu, po którym przyjdzie nam się poruszać.

Pozdrawiamy, Stylowyrower.com.pl