Opublikowano:: czw, Lip 16th, 2015

Zauroczeni naturalnością

Wydaje się, że skóra przeżywa swój renesans. Ten niezwykle wymagający, ale jednocześnie piękny materiał cieszy nasze oczy od wielu pokoleń. Jeżeli stawiamy na wytrzymałość, uniwersalność i piękno –  to bez wątpienia wiemy już czego powinniśmy poszukiwać na najbliższych zakupach.

Skóra naturalna jest jednym z najtrwalszych materiałów, które człowiek wykorzystuje do wytwarzania mebli, obuwia oraz galanterii skórzanej. Bardzo chętnie sięgamy po produkty wykonane ze skóry, ponieważ są one trwalsze i służą nam zdecydowanie dłużej niż ich tańsze odpowiedniki.

Przemysł skórzany jest z człowiekiem praktycznie od początku istnienia świata. Już jaskiniowcy nakładali na siebie zwierzęce skóry, aby ochronić się od wiatru oraz układali posłania z fragmentów zbędnych płatów. Człowiek potrafi pozyskać skórę niemal z każdego zwierzęcia. Jest to proces, który fachowo nazywa się garbowaniem. Skóry garbuje się po to, aby zachowały swój kształt i jakość – w przeciwnym razie uległyby naturalnemu procesowi rozkładu. Dziś na szeroką skalę wykorzystuje się właściwie tylko skóry bydlęce.

5955866383_0e9e81ca1b_z

Za co kochamy skórę?

Z pewnością za niepowtarzalność. Każdy kawałek jest inny, oryginalny. Wielu lubi także jej niepowtarzalny zapach. Często wybierając w sklepie  torebki skórzane i buty, wąchamy je, aby sprawdzić, czy aby na pewno wykonane są z prawdziwej skóry. Zapach może nam bardzo dużo powiedzieć o materiale, z którego wykonany jest dany przedmiot.

Bardzo ważny jest też aspekt zdrowotnych właściwości skóry. Jest ona idealna dla alergików, a to w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Skóra nie pozwala na rozprzestrzenianie się alergenów znajdujących się w kurzu oraz nie pochłania dymu papierosowego. Ma zdolność przystosowywania się do otoczenia, ponieważ zwykle utrzymuje temperaturę pomieszczenia, w którym się znajduje. Potrafi także pochłaniać i oddawać wilgoć.

Nie trzeba również martwić się o jej wygląd i zużycie, ponieważ im jest starsza, tym szlachetniejsza się staje. Drobne przetarcia i przebarwienia dodają jej tylko uroku, dlatego tak kochamy torby ze skóry, które można traktować jak inwestycję, ponieważ służą swym właścicielkom przez wiele lat.

Czy skóra nadal jest modna?

Jeśli koniecznie chcemy kierować się modą, pamiętajmy, że meble i przedmioty ze skóry są ponadczasowe. Jeśli tylko wybieramy produkty z porządnej jakości materiału, to będą służyć nam latami. Skóra nie jest zatem dla amatorów sezonowych wyprzedaży i tych, którzy czyhają na super okazje. To raczej propozycja dla klientów wymagających, którzy pragną w swych ubraniach, butach i domach czuć się komfortowo.

Amatorzy długich spacerów z pewnością docenią skórzane obuwie, które dostosowuje się do kształtu stopy oraz przepuszcza powietrze.

Ci, którzy zwracają uwagę na jakość, nie ilość, powinni zainwestować w galanterię skórzaną, która, odpowiednio konserwowana, służy przez lata.

Ponadczasowe wnętrza będą doskonale wyglądać uzupełnione o skórzane sofy i fotele, które przetrwają wiele rodzinnych spotkań.

Jeśli szukamy materiału idealnego, to chyba właśnie go znaleźliśmy.

Pozdrawiamy, Zespół ZWS Baron

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.