Opublikowano:: pon, Lis 30th, 2015

Zapewnij dziecku lepszą przyszłość!

Bierzemy ciepłą kąpiel w zimny jesienny wieczór, rozmyślamy nad kolejnymi celami i marzeniami. Zastanawiamy się nad domem, samochodem, lepszą pracą, a może fantastycznymi wakacjami… To jednak nic w porównaniu ze szczęściem, jakim są nasze dzieci. Powinniśmy zrobić wszystko, aby zapewnić im lepszą przyszłość, niezależnie od bieżących wydatków. To najlepszy skarb, jaki mógł nam się przytrafić, dlatego zasługuje na… skarbnicę złota.

Oszczędzanie uczy systematyczności

Im wcześniej zaczniemy gromadzić kapitał, tym lepiej. Możemy zacząć od niewielkich inwestycji, a do tego celu polecamy skorzystać ze specjalnego kalkulatora. Pomoże on nam wybrać odpowiedni plan, biorąc pod uwagę nasze potrzeby, marzenia i możliwości. Dzięki temu nauczymy się konsekwencji w oszczędzaniu. Z czasem dojdziemy do wniosku, że to była bardzo dobra decyzja, która pozwoli kreować lepszą przyszłość dla naszej pociechy. Na bieżąco możemy kontrolować nasze złoto, samodzielnie nim zarządzać, wybierając dla niego odpowiednie miejsce. Może to być zarówno dom, jak i skarbiec.

Dlaczego złoto?

Mając jasno określony cel, dużo łatwiej jest oszczędzać. Oczami wyobraźni widzimy kolejne rozdziały w życiu naszego dziecka, które zacznie osiągać kolejne – nawet małe – sukcesy. Duża w tym zasługa nas – rodziców, a także złota, które wyróżnia się przede wszystkim stałą siłą nabywczą, co jest nieosiągalne dla jakiejkolwiek papierowej waluty.

400-oz-Gold-Bars-AB-01Różnica między sztabką złota a pieniądzem polega na tym, że podaż złota wzrasta jedynie poprzez wydobycie go z ziemi. Pozostaje w obrocie na zawsze, nie zużywa się, a w przeciwieństwie do walut jest odporne na inflację. Ponadto, nie podlega opodatkowaniu od zysków kapitałowych.

Zanim jednak zdecydujemy się na odkładanie na przyszłość naszych dzieci, powinniśmy uporządkować domowe finanse. Zapobiegnie to sytuacji, kiedy niewielki kryzys finansowy zmusi nas do sięgnięcia po złoto, które jest przewidziane na edukację pociech.

Sporo jest mitów na temat inwestowania w kruszce, dawno powinny doczekać się wielotomowego wydania. Finanse to kwestia, która bardzo często dzieli Polaków, potrafimy godzinami na ten temat rozmawiać, choć bardzo często… nie mamy racji. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie wszelkich działań.

Wyznaczmy cele

Oszczędzajmy, ale… z głową! Wypiszmy w punktach główne finansowe cele i odpowiedzmy na kilka istotnych pytań.

1. Na jaki cel oszczędzamy?
2. Jaką sumę chcemy zebrać?
3. Jak długo będziemy oszczędzali?
4. Ile miesięcznie powinniśmy odkładać?

Pozdrawiamy, Mennicazlota.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.