Opublikowano:: pon, Sie 10th, 2015

Zalety inwestowania w złoto

Dziś, kiedy należy podjąć decyzję o inwestycji, każdy z nas  staje przed trudnym wyborem. Istnieje bowiem wiele dróg, które prowadzą do powiększenia swojego majątku czy też ochrony kapitału. Jedną z nich są inwestycje w nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że jedno zachwianie rynku może spowodować sporą utratę kapitału. Druga droga to gra na giełdzie – w tym przypadku trzeba być specjalistą, śledzić rynki i wiedzieć, kiedy kupić czy sprzedać. W takim razie, czy istnieje jakiś inwestycyjny obszar, który nie jest obarczony ryzykiem?

3591732069_4b2b5d3985_oNajlepszym i zarazem najbezpieczniejszym sposobem na ulokowanie kapitału jest złoto. Warto zauważyć, że nie jest to inwestycja jedynie dla wybranej grupy społecznej. W ten szlachetny kruszec zainwestować może każdy. Na rynku dostępne są zarówno złote sztabki, jak i różnego rodzaju monety bulionowe. Każdy, kto decyduje się na ten typ inwestycji, może zakupić złoto w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z portali takich jak Mennicazlota.pl, który daje możliwość bezpiecznej inwestycji w kruszec. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą zaletą kruszcu jest to, że zaraz po zakupie staje się fizycznym nośnikiem wartości, w czym przewyższa pieniądz papierowy, który owej wartości nie posiada.

Koniecznie należy zaznaczyć, że sama transakcja może przebiec szybko i bez żadnych problemów. W zasadzie polega jedynie na wymianie określonej sumy pieniędzy na odpowiednią ilość kruszcu. Wystarczy kilka tysięcy złotych, aby wejść w posiadanie konkretnej ilości złotych krugerrandów, które mogą zabezpieczyć przyszłość. Sukcesywne powiększanie zbioru z całą pewnością zagwarantuje bezpieczną i godną emeryturę, na którą niestety, ale nie można liczyć przy obecnej polityce państwa.

Dziś złoto kupujemy po to, aby trzymać je w bezpiecznym miejscu, do którego w każdej chwili można uzyskać dostęp. Jest o przecież istota całej inwestycji. W momencie, gdy rynek ulega załamaniu, szybki dostęp do kruszcu może okazać się kluczowym.

Jedną z najważniejszych zalet złota jest przede wszystkim to, że niezależnie od jakichkolwiek wahań na rynku, jego wartość pozostaje na stałym poziomie, z dość dużym potencjałem wzrostowym. Kupując kruszec mamy pewność, że jest to stabilna inwestycja. Wszystko za sprawą tego, że na światowym rynku złoto uznawane jest za najbezpieczniejszy sposób lokowania kapitału prywatnego, firmowego czy państwowego. Nie bez powodu Stany Zjednoczone 75% swoich rezerw finansowych ulokowały w złocie. Żadne gwałtowne zmiany geopolityczne czy ekonomiczne nie są w stanie znacznie wpłynąć na kurs złota. Porównując to do wpływu przeróżnych czynników na kursy walut czy akcji, gdzie wystarczy jeden czynnik destabilizujący sytuację na rynku i kurs akcji spada, złoto nie jest podatne na tego typu czynniki. Dlatego jego wartość jest tak duża.

Inwestycja – jak wspomniano – nie zawsze wiąże się z ryzykiem. W przypadku złota wystarczy jedynie odpowiedni kapitał, dzięki któremu zabezpieczymy swoją przyszłość.

Zadbaj o swoje oszczędności!

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.