Opublikowano:: czw, Gru 17th, 2015

Zadbaj o swój kręgosłup!

Siedzący tryb pracy, ograniczony ruch i ciągłe zmęczenie. Nasz kręgosłup codziennie jest wystawiony na ciężką próbę. Jeśli odpowiednio o niego nie zadbamy, w przyszłości możemy odczuć bolesne konsekwencje. Tym, którzy już borykają się z chorobami kręgosłupa, polecane są specjalne zabiegi rehabilitacyjne. Szczególnie ciekawe są turnusy zdrowotne nad polskim morzem.

201310132142520.image019Powracanie do formy w wyjątkowych warunkach przyrodniczych pozwoli nam szybciej dojść do siebie i odzyskać utracone siły. Jednocześnie odpoczniemy od ciągłego siedzenia przed biurkiem i męczącego trybu pracy. To szczególnie ważne, gdy odczuwamy dyskomfort spowodowany bólem kręgosłupa. Potrafi być wyjątkowo nieprzyjemny, dlatego warto zawczasu o niego zadbać. Jeśli jednak nie udało się nam wcześniej zatroszczyć o nasze zdrowie, powinniśmy pomyśleć o jego podreperowaniu.

Nad polskich morzem można znaleźć kilka ciekawych ofert, dotyczących turnusów rehabilitacyjnych, stworzonych typowo pod poprawę kondycji kręgosłupa. Przeznaczone są dla osób zmagających się z cierpieniem, spowodowanym ciągłą pozycją siedzącą, nadwagą lub stresem. Chorujący na dyskopatię, rwę kulszową, rwę ramienną, kręgozmyk, zespół przeciążeniowy kręgosłupa czy skoliozę, powinny odbyć kilkudniowy program zdrowotny, podczas którego przeprowadzane są liczne zabiegi oraz ćwiczenia.

Ośrodki wypoczynkowe organizują specjalne zajęcia, wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę terapeutyczną. Odpowiednio dobierają ćwiczenia pod201310101620570.27_spa_bann każdy rodzaj schorzenia, tak aby zabiegi przyniosły, jak najlepsze rezultaty. W programie zawarte są treningi poranne, terapia na świeżym powietrzu czy masaż kręgosłupa. Ciekawą propozycją są ćwiczenia w wodzie, które dodatkowo wzmacniają mięśnie okołokręgowe i nie obciążają stawów. Dzięki temu możemy odbyć wiele zabiegów wodnych, bez obawy, że zbytnio obciążymy nasz organizm. Przewidziane są także zajęcia fizykalne, podczas których na kręgosłup oddziałuje się leczniczymi prądami, krioterapią oraz ultradźwiękami.

W nadmorskich hotelach, gdzie do dyspozycji mamy strefę SPA, możemy oprócz poprawy kondycji, znaleźć czas na relaks. Jeśli na co dzień jesteśmy narażeni na stres, kilka dni wyciszenia dobrze nam zrobi. Możemy skorzystać z krytych basenów z koloroterapią, rozgrzewającego jacuzzi oraz oczyszczających saun. Te ostatnie dzielą się na łaźnie na podczerwień, suche oraz parowe. Każdy rodzaj ma swoje właściwości zdrowotne, które pozwalają nie tylko odprężyć się, ale i pozbyć toksyn z organizmu. Po tak spędzonym czasie możemy być pewni, że powrócimy do codziennych zajęć z nową energią.

Pozdrawiamy, Kormoran-rowy.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.