Opublikowano:: pt, Lis 27th, 2015

Zabiegi nieinwazyjnej medycyny estetycznej

Nieinwazyjna medycyna estetyczna to dziedzina interdyscyplinarna, która zajmuje się profilaktyką starzenia się skóry. Celem jest korekta estetyczna defektów ciała oraz przeciwdziałanie skutkom postępującego wieku. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na poza chirurgicznych zabiegach, nie wymaga pobytu w szpitalu czy skalpela. Najczęściej są to drobne nieinwazyjne zabiegi odmładzające skórę, likwidujące zmarszczki czy poprawiające niewielkie defekty estetyczne.

Różnego rodzaju zabiegi są z pewnością świetną okazją dla wielu kobiet na to, by się zrelaksować czy poczuć bardzo kobieco. Do najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej należą:

  • DrAlicePienPerformingErbiumEpilacja X-Lase – epliacja laserowa daje najwyższą skuteczność, której nie gwarantują urządzenia oferujące zabiegi fotoepilacji. Cena jest niższa, ale efekt końcowy już nie ten sam. Głowice są wyposażone w system chłodzenia wodnego, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i komfortowy. Jak wygląda mechanizm działania urządzenia? Światło laserowe jest wchłaniane przez melaninę (barwnik znajdujący się we włosie), a następnie przekształcane w ciepło, która niszczy cebulki. Aby skóra była w pełni gładka i wolna od owłosienia, potrzeba odrobinę cierpliwości. Najlepszy efekt można osiągnąć po 6-8 zabiegach wykonywanych co 6-8 tygodni. Aparat służący do jego wykonania posiada certyfikaty i jest w pełni bezpieczny.
  • Fotoodmładzanie – zabieg przeprowadza się laserem X-Lase. Poprawia on napięcie skóry, redukuje głębokość zmarszczek, redukuje niedoskonałości i przebarwienia. Pierwsze efekty można zobaczyć od razu, a gęstość skóry poprawia się zwykle po kilku tygodniach. Skóra jest bardziej napięta, jędrna i ma równiejszy koloryt. Zabieg jest bezbolesny, może mu towarzyszyć jedynie uczucie ciepła.
  • Mesotherm – innowacyjna metoda przyczyniająca się do rewolucyjnego procesu silnej regeneracji i odnowy skóry. Zabieg leczy zmiany takie jak nadmierne rogowacenie, rozszerzone pory, zwiotczenie skóry, przebarwienia, blizny czy rozstępy. Wszystko odbywa się bezboleśnie, komfortowo i bez skutków ubocznych.
  • Leczenie trądziku i usuwanie przebarwień – działanie laserem X-Lase ogranicza infekcje i jest bakteriobójcze. Zapobiega też powstawaniu blizn. Przebarwienia powstają poprzez nadmierną produkcję melaniny, np. z powodu chorób wątroby, tarczycy, przyjmowaniu leków czy substancji znajdujących się w kosmetykach.
  • Zamykanie naczynek i obkurczanie rozszerzonych porów – laserem bezboleśnie zamyka się naczynia. Problem rozszerzonych porów zanieczyszczeń twarzy ma wiele osób . Jednak nie każdy ma ochotę to zmieniać., choć raczej nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie warto dbać o siebie.

Korzystając z zabiegów medycyny estetycznej, podniesiemy swoją samoocenę i podniesiemy samopoczucie. Miejscem gdzie często można zażywać tego rodzaju przyjemności są hotele SPA nad morzem.

Pozdrawiam, Kormoran-rowy.pl