Opublikowano:: czw, Lip 9th, 2015

Zabawy z dziećmi na plaży

Chcąc zapewnić sobie trochę wytchnienia od pracy, wybieramy się nad morze. Zabieramy też dzieci, by jakoś urozmaicić im czas podczas wakacji. Możliwość zabawy na plaży to dla nich wielka frajda. Nieskończona ilość czystego, drobnego piasku stanowi dla maluchów wielką atrakcję. Zafascynowanie nowym otoczeniem sprawia, że upływ czasu staje się dla nich niezauważalny. Przynajmniej na początku. Kolejne dni wymagają nieco większego wysiłku z naszej strony w organizowaniu czasu.

Woman_and_child_at_beach (1)Nie wystarczy już dotrzeć na plażę, ale trzeba też zadbać, by zapewnić dziecku odpowiednią dozę rozrywki. Zabawy w budowanie zamków mogą już nie wystarczyć. Ale nawet to zajęcie można w ciekawy sposób urozmaicić. Modyfikacje jakim możemy poddawać rzeźby z piasku są przecież nieograniczone. Poza budynkami możemy stworzyć różne zwierzęta, np. żółwie lub ryby. Oprócz piasku mamy do dyspozycji kamienie, kijki czy muszelki. Bardziej wprawieni podejmą się próby wyrzeźbienia ulubionych postaci z bajek. A przy użyciu okularów przeciwsłonecznych możemy stworzyć dowcipną podobiznę plażującego obok sąsiada. Dla chcącego nic trudnego. Warto jednak pamiętać, by nie dać się pochłonąć wymyślnym konstrukcjom bardziej od naszych pociech. Okaże się bowiem, że choć my bawimy się świetnie, one są już znudzone i szukają sobie nowego zajęcia.

Plażowe zabawy nie kończą się na budowaniu w piasku. toddler-682532_640Wymyślaniu nowych atrakcji sprzyja fakt, iż wyobraźnia każdego dziecka jest nieograniczona. Wystarczy je pobujać jak w hamaku lub pociągnąć po plaży na dużym ręczniku i poczuje się jak na latającym dywanie. Myjnia samochodowa? Nic trudnego. Wprawdzie nie ma samochodów, ale wodą z wiaderka można obmywać stopy rodziców. Pozostałą część wody można przeznaczyć na podlanie ogródka, zrobionego z listków, muszelek i wodorostów. Jeżeli jesteśmy możliwe blisko brzegu i mamy w sobie odrobinę determinacji, bez problemu dokopiemy się do wody. Jak się uda, można wziąć kijek, sznurek i rozpocząć łowienie rybek. Dzieci lubią też zabawę w poszukiwanie skarbów. W piasku łatwo ukryć różne przedmioty. Zadaniem malucha jest odnalezienie danej rzeczy w oznaczonym miejscu. Niezastąpioną rozrywką jest puszczanie latawców. Na plaży gdzie widoczna jest granica styku nieba z widnokręgiem prezentują się wspaniale. To także zachęta do większej aktywności, przy okazji uganiania się za kolorowym płótnem.

Nieco starszym dzieciom można zaproponować popularne gry plażowe – siatkówkę, badmintona lub na przykład frisbee. Im jednak z racji wieku o wiele łatwiej zorganizować sobie czas. Powinny mieć wystarczająco cierpliwości, by poczytać książkę lub rozwiązywać zadania i zagadki logiczne. Jak widać, zorganizowanie czasu na plaży naszym maluchom wcale nie jest takie trudne. Wystarczy, że odkryjemy przed nimi nowe możliwości i pokażemy, że wczasy nad morzem to nie tylko leżenie na plaży do góry brzuchem.

Pozdrawiamy, Kormoran-rowy.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.