Opublikowano:: wt, Wrz 1st, 2015

Za rogiem rozbrzmiewa salsa

Któż z nas nie chciałby zobaczyć czegoś nowego, poczuć ekscytację na sama myśl o wyjeździe. Są miejsca, do których podróż elektryzuje, pompuje pozytywne emocje i powoduje, że źrenice powiększają się podobnie jak w momencie, gdy widzimy osobę, którą kochamy. Brazylia z całą pewnością jest takim miejscem na ziemi. Kolorowa, rozpalona i pełna pozytywnych emocji.

Brazylia jest jednym z największych państw świata – piątym w kolejności. Dzięki swojemu idealnemu położeniu graniczy praktycznie z każdym państwem Ameryki Południowej, nie licząc oczywiście Chile i Ekwadoru.

Kraj może zapewnić tak dużą ilość atrakcji, że z całą pewnością wiele najważniejszych miejsc nie będziemy w stanie odwiedzić. Każdy jednak powinien obowiązkowo udać się w podróż do nieposkromionej amazońskiej dżungli, która rozpościera się wzdłuż przepięknej, niezwykłej i zdradliwej jednocześnie Amazonki. Dzikość amazońskiej puszczy dostrzeże ten, kto tylko znajdzie się na jej skraju. Niezliczona ilość najróżniejszych gatunków roślin czy zwierząt, wodospady – iście bajkowa sceneria, zupełnie niczym w Księdze Dżungli braci Kipling. Wśród tej dzikości odnajdujemy wielkie miasta, metropolie z ludnością wywodzącą się  z potomków murzyńskich niewolników i białych kolonizatorów co sprawia, że kraj jest połączeniem wielu niezwykle fascynujących kultur.

 Koniecznie należy również zaznaczyć, że Brazylia to kraj, w którym muzyka i taniec królują nad wszystkim innym. Obie rzeczy odgrywają w życiu każdego Brazylijczyka olbrzymią rolę. Praktycznie w każdej chwili możemy natknąć się na interesujący festiwal czy imprezę, gdzie rozbrzmiewa rytmiczna muzyka, a lokalna ludność tańczy, doznając ekstazy. Najlepszym tego dowodem jest najsłynniejsza impreza na świecie – Karnawał w Rio de Janeiro. Podczas całego karnawału gorąca samba rozbrzmiewa na ulicach miasta od białego rana, a milknie późną nocą.

Jeśli ktokolwiek wybiera się do Brazylii, jest kilka miejsc, które koniecznie należy odwiedzić. Najpiękniejszym miejscem, w którym z całą pewnością każdy wypocznie jest Bahnia – miejsce pięknych piaszczystych plaż, nad którymi rozpościerają się liście drzew palmowych. Już sam widok rozgrzewa serca. Złociste piaski plaż otacza wiele interesujących Parków Narodowych i Rezerwatów Przyrody, gdzie chronione są wyjęte z filmów przyrodniczych wydmy, lasy tropikalne oraz nigdzie indziej niespotykane gatunki zwierząt.

Punktem obowiązkowym jest oczywiście wspomniane już Rio de Janeiro – wspaniałe miasto. Jedyne miejsce na świecie, które emanuje jednocześnie radością i niezwykła zmysłowością. Tutaj łączy się bogactwo i bieda – dzielnice milionerów i favele. Spacerując ulicami miasta, w jednej chwili możemy popaść ze skrajności w skrajność, co dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność. Pamiętajmy, że Rio = Salsa, karnawał i muzyka – nie może Cię tam zabraknąć. Miasto oferuje niezwykłą różnorodność atrakcji, od Corcovado, gdzie znajduje się najsłynniejszy na świecie pomnik Chrystusa Zbawiciela, poprzez Głowę Cukru, aż po rozsławione plaże Copacabana i Ipanema – światowe stolice słońca, piasku i surfingu.

Warto zauważyć, że do Brazylii najlepiej wybrać się w okresie naszej zimy. Wtedy panują tam idealne warunki do błogiego wypoczynku i przede wszystkim relaksu. Piasek grzejący nasze plecy, cień palmy rzucany na ziemię, słońce, które każdego dnia rozpromienia naszą twarz i rozbrzmiewająca w tle salsa – zamknij oczy i zapytaj siebie, czy nie chciałbyś się tam teraz znaleźć.

Pozdrawiamy, Newpoland.pl