Opublikowano:: wt, Lip 28th, 2015

Z myślą o seniorach

Póki jesteśmy w pełni sprawni, nie borykamy się z uciążliwymi dolegliwościami, a pomoc najbliższych nie jest nam niezbędna do codziennego funkcjonowania, możemy uważać się za szczęśliwych ludzi, którym nie sprawiają problemów z pozoru bardzo łatwe czynności. Niestety osoby niepełnosprawne oraz starsze bardzo często zmuszone są do korzystania z usług dodatkowych urządzeń, aby ich życie było bardziej komfortowe.

Takich osób mamy w Polsce coraz więcej, powinniśmy więc zwracać szczególną uwagę, żeby podnieść jakość ich życia. Jeśli chodzi o niwelowanie wszelkich barier architektonicznych, pod tym względem widać zdecydowaną poprawę, aczkolwiek wciąż wiele pozostaje do zrobienia.

DRVW011AAXKXP__560x490Jeśli na co dzień opiekujemy się osobą, która nie może opuścić łóżka, wtedy kwestie sanitarne są mocno utrudnione. Wówczas z pomocą przychodzi specjalnie zaprojektowany sprzęt, wykonany z przyjaznych materiałów, zapewniający dużą funkcjonalność, żeby każdorazowe korzystanie z niego nie wiązało się z utrudnieniami. Takim typem urządzenia jest krzesełko toaletowe składane, wyposażone w kółka (tylne posiadają opcję blokady). Umożliwia ono skorzystanie z toalety bez konieczności wstawania. Krzesełko posiada ramy boczne z miękkimi podłokietnikami, aby zapewnić wygodę. Elementami wyposażenia są również pojemnik z pokrywką o pojemności 5 litrów oraz specjalna regulacja. Krzesełko jest niezbędnym urządzeniem dla osób, które nie są w stanie skorzystać z toalety bez pomocy. Występuje możliwość wymontowania pojemnika i postawienia krzesła nad sedesem. Uniwersalność i komfort to jego najważniejsze cechy, nie należy jednak zapominać także o możliwości składania, która jest szczególnie istotna podczas transportu.

VCTP0031__560x490Kolejnym ważnym elementem wykorzystywanym w toalecie jest nasadka rehabilitacyjna, którą można stosować nawet przy obciążeniu 110 kilogramów, co potwierdzają liczne testy i certyfikaty. Jej głównym zadaniem jest pomoc przy siadaniu oraz wstawaniu z sedesu, głównie osobom, które nie są w pełni sprawne fizycznie. Istnieje możliwość regulacji, aby dopasować ją do różnego rodzaju sedesów. Widoczna na zdjęciu nakładka jest bardzo stabilna mimo bardzo lekkiej konstrukcji. Należy ją nałożyć bezpośrednie na sedes, a następnie dokręcić śrubę. Po każdym użyciu konieczne jest przetarcie wilgotną szmatką, z użyciem do tego celu łagodnych środków. Jeśli z nakładki korzystają osoby, które cierpią na mocne zaburzenia równowagi, pod żadnym pozorem nie mogą być pozostawione bez właściwego nadzoru.

VCTP0011__560x490W dalszym ciągu pozostajemy w łazience i prezentujemy bardzo przydatny stołeczek rehabilitacyjny, bez którego kąpiel byłaby mocno utrudniona, a czasem wręcz niemożliwa. Pozwala on pacjentowi zachować stabilną pozycję i zabezpiecza przed upadkiem, ale przede wszystkim daje poczucie komfortu. Również dzięki temu, że jest wyposażony w specjalnie wyprofilowane uchwyty na dłonie. Jednocześnie zapewnia stabilizację dzięki aluminiowej konstrukcji, a także szeroko rozstawionym regulowanym nóżkom.

VCWK2__560x490Następnym bardzo pomocnym sprzętem sanitarnym jest wózek inwalidzki, umożliwiający korzystanie z toalety osobom, które nie mogą samodzielnie udać się do łazienki, aby załatwić potrzebę fizjologiczną. Widoczny na zdjęciu wózek posiada wytrzymałą ramę ze stali chromowanej, a także wygodne uchylane podłokietniki. Istnieje możliwość najechania na sedes, dzięki odpowiedniej wysokości siedziska. To ostatnie jest bardzo miękkie, dzięki czemu zapewnia użytkownikowi właściwy komfort. W razie potrzeby można także zdemontować podnóżki oraz oparcie. Jest to najwyższej klasy sprzęt, który daje wiele możliwości, aby zapewnić pacjentowi maksymalną wygodę.

Pozdrawiamy, Viteacare.com

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.