Opublikowano:: nie, Gru 27th, 2015

Wyspa Motyl – Gwadelupa

Każdy kraj świata ma coś do zaoferowania. Bogactwo atrakcji zależy od wielu elementów – położenie geograficzne, ukształtowanie terenu czy historia. Jednak prawdziwy podróżnik wszędzie odnajdzie coś, co go urzeknie. Jednym z takich miejsc z całą pewnością będzie Gwadelupa.

Departament zamorski Francji, leżący w samym sercu archipelagu Małych Antyli. Geograficznie zajmuje dość niewielki obszar. Dwie wyspy przedzielone wąską cieśniną. Z racji swojego kształtu nazywane są Wyspą Motylem. Wschodnia część – Grand Terre to nizinna wyspa koralowa. W całości otoczona rafą koralową. Białe piaszczyste plaże i równiny porośnięte trzciną cukrową. Wyspa zachodnia – Besse Terre to teren usłany górami oraz porośniętymi lasem deszczowym. Spośród niego wyłaniają się liczne wodospady, malownicza gorące źródła praz wulkan La Surfriere. Dużą część wyspy stanowi Park Narodowy. Wszystko za sprawą niezwykłej różnorodności pejzażu. To tutaj cywilizacja łączy się z dziką naturą. Sprawia to, ze wyspy są miejscem, w które udaje się wielu turystów. Zauroczeni pięknem, powracają, przyciągają znajomych i rodzinę. Gwadelupa urzeka, wabi i kusi swoim pięknem!

Gwadelupa to bogactwo roślinności. Dlatego będąc na wyspach koniecznie należy odwiedzić Ogród Botaniczny Deshaies. Idealny azyl dla osób lubiących bliski kontakt z naturą. Znajdujący się na wyspie Basse ogród porastają liczne gatunki drzew tropikalnych, roślin oraz kwiaty. Co ważniejsze, wśród bogactwa fauny odnajdziemy flamingi, papugi i inne ptaki typowe dla Gwadelupy. Ścieżki prowadzące przez ogród zaskakują, zapraszają do odkrywania coraz to nowych elementów. Odwiedzający odnajdą tutaj staw z wielobarwnymi rybami, które swoją barwnością uraczą wzrok każdego. Dodatkowo znajduje się tutaj woliera dla mniejszych papug. Gdzieniegdzie znajdziemy także specjalne domki dla większych papug. Dzięki temu poczujesz bliskość natury. Ptaki wdzięcznie puszą się i pozują do fotografii. Niekiedy wzlatują wysoko, aż pod nieboskłony, aby za kilka chwil spaść z dużą prędkością i wznieść się ponownie. A wszystko tuż nad głowami wpatrzonych widzów. Nieziemskie wrażenia! Świeże powietrze, szum wody, zapach pięknych kwiatów oraz różnobarwne zwierzęta. Nie jest to wykreowany rajski obraz, to Gwadelupa.

Kolejnym ważnym punktem jest Destylarnia rumu Domaine de Sevrin. Jako że na wyspach znajduje się plantacja trzciny cukrowej, prowadzony jest również biznes alkoholowy. Dlatego będąc tam, nie można obyć się bez degustacji rumu. Dodatkowo polecić można wizytę w La Bonifiere. Tam znajdziemy dawną plantację kawy i czekolady.

Bogactwo kolorów i smaków Gwadelupy z całą pewnością zachęca do jej odwiedzenia. Dlatego niech nie ogranicza nas nic. Dajmy się ponieść wyobraźni! Spełnij marzenia. Wyjedź do Gwadelupy!

Pozdrawiamy, Newpoland.pl