Opublikowano:: wt, Paź 20th, 2015

Wyposażenie prosektorium

W ciągu naszego życia śmierć spotyka każdego z nas. Niekiedy o wiele za szybko niż moglibyśmy tego oczekiwać. Dziadkowie, rodzice, rodzeństwo czy znajomi. Nikt z nas nie jest mentalnie przygotowany na takie straty. Jednak zawsze przygotowana powinna być obsługa prosektorium. Tam nie może być mowy o pomyłce, nieprzygotowaniu czy braku kwalifikacji. Dlatego myśląc o rozpoczęciu działalności gospodarczej tego typu, należy dokładnie zweryfikować, jakie urządzenia i sprzęty są niezbędne do działania takiego miejsca.

imagesPodstawowych urządzeń, w które należy wyposażyć prosektorium, jest kilka. Brak tych najważniejszych spowoduje, że instytucja nie będzie działać poprawnie i w zasadzie samo jej otwarcie nie miałoby większego sensu.

Najważniejszym urządzeniem jest komora chłodnicza. W tym wypadku mamy do czynienia z kilkoma rodzajami komór chłodniczych. Jednym z nich są komory regałowe – charakteryzują się dużą łatwością obsługi oraz dużym bezpieczeństwem. Ciało wsuwa się do komory chłodniczej na regał położony wewnątrz urządzenia. Dobrze wykonana komora pozwala na współpracę wszelkiego rodzaju wózków na zwłoki z systemem załadunku ciała.

Kolejne komory, to te wykonane w systemie załadunkowym. Tutaj wózek na zwłoki jest częścią całego systemu. Ciało umieszczane jest w komorze już na wózku – pracownik wjeżdża wózkiem do chłodni. Rozwiązanie jest o tyle wygodne, że nie trzeba przekładać zwłok z wózka do komory chłodniczej.

Warto również zwrócić uwagę na komory wykonane w systemie bocznego załadunku. Charakteryzuje je to, że ciało w chłodni umieszczane jest na boku. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli nasz pomieszczenie nie należy do największych.

Warto również zwrócić uwagę na rozwiązania niestandardowe. Zakłady pogrzebowe współpracujące z prosektoriami niestety, ale nie zawsze posiadają odpowiedni sprzęt. A wyposażenie prosektorium w przeszkloną komorę chłodniczą pozwala na eksponowanie ciała, oszczędzając jednocześnie odwiedzającym widok innych ciał znajdujących się w tym miejscu. Decydując się na rozwiązanie, w którym przechowywać można dwa ciała, jedno pod drugim, oszczędzamy dodatkowo miejsce w naszym lokalu.

Urządzeniami koniecznymi w tego typu działalności są różnego rodzaju wózki, które umożliwiają transport zwłok. Jednym z takich urządzeń jest wózek hydrauliczny. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ umożliwia ręczną lub nawet elektryczną regulację wysokości wózka, dzięki czemu możemy dostosować go nie tylko do wzrostu pracownika, ale również wysokości poszczególny urządzeń. Dobrym rozwiązaniem jest również inwestycja w wózek nożycowy. Nie tylko pozwala on na transport zwłok trumien, czy innych rzeczy, ale i oszczędza miejsce. Można go  bowiem złożyć do niewielkich rozmiarów. Dzięki temu nada się do miejsc o małej kubaturze.

W przypadku, kiedy mamy do czynienia z przypadkiem nadzwyczajnym, kiedy zwłoki znalezione zostały w terenie niesprzyjającym naszym podstawowym urządzeniu. Warto posiadać wózek terenowy, który wyposażony jest w duże gumowe koła. Dzięki którym możliwy będzie transport zwłok w trudnych warunkach terenowych.

Oczywiście nie są to wszystkie elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w prosektorium. Jednak jest to absolutnie konieczna podstawa, jeśli mówimy o funeraliach.

Pozdrawiamy, Ergo-invest.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.