Opublikowano:: pon, Lut 15th, 2016

Wycieraczka = funkcjonalność + estetyka

Cały czas mamy okres zimowy, więc musimy sobie radzić z wszelkimi zabrudzeniami, które przynosimy na butach. Aby zachować idealną czystość w domu – poza regularnym odkurzaniem – konieczne jest umieszczenie wycieraczki, która zatrzyma zanieczyszczenia. Przy okazji jest to doskonały sposób na wizytówkę. Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych wycieraczek, które ochronią podłogę przed zniszczeniem. Pod warunkiem, że zakupimy model najwyższej jakości. Wbrew pozorom, wybór wycieraczki nie jest banalnie prosty. Jeśli wybierzemy najtańszy model z supermarketu, wtedy nie mamy pewności, że skutecznie zatrzyma nieczystości na progu.

pol_pm_Wycieraczka-Tosca-h-cleanprint-05-eifeltoren-2195_2Ponadto, wiele osób widzi w wycieraczkę niezły sposób na udekorowanie wejścia do domu. „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Już od progu witamy gości pierwszą atrakcję, która często zawiera zabawną sentencją, wprowadzając odwiedzających w dobry nastrój. Wywołanie uśmiechu to pierwszy klucz do sukcesu.

Przede wszystkim należy przemyśleć lokalizację dla wycieraczki, czyli znaleźć dla niej najbardziej eksploatowane miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch rodzajów wycieraczek, aby mogło skutecznie ochraniać przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Podstawowe zadanie to wchłanianie wilgoci, zatem polecamy w pierwszej kolejności zakupić wycieraczkę wykonaną z włókna kokosowego. Skuteczny materiał, który dobrze odnajduje się zwłaszcza na klatce schodowej. Dzieła zniszczenia dokona wycieraczka bawełniana wewnątrz domu. Można ją bez problemu wyprać w pralce, bez szkody dla materiału i właściwości.

Jeśli mieszkamy w wolnostojącym domu, wtedy skuteczniejsza będzie zewnętrzna wycieraczka, która upora się z błotem czy śniegiem. Natomiast pozostałe zanieczyszczenia (głównie wilgoć) zatrzymają się na wewnętrznej wycieraczce. |

5564532770_f8101c0f45_zZewnętrzna wycieraczka powinna być wykonana z gumowych szczotek, dzięki czemu działa na zasadzie plastra miodu. Taka ażurowa przeszkoda jest bardzo wytrzymała, a podczas produkcji zadbano, aby wykorzystany materiał był odporny na ścieranie oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest konstrukcja spodu, którego zadaniem jest odprowadzanie wody.

Takie wycieraczki powinny być obiektem zainteresowania miłośników ekologicznych rozwiązań, bowiem wykorzystana guma pochodzi z recyklingu. Powstaje najczęściej ze zużytych opon. A do tego jest piękna ozdabiana za pomocą ciekawych wzorów. Gumowy podkład idealnie współgra z artystycznym wykończeniem, pozostając bardzo trwałym. Z takiej wycieraczki usunięcie brudu czy piasku nie stanowi żadnego problemu.

Pozdrawiamy, Akcila.sklep.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.