Opublikowano:: śr, Lut 3rd, 2016

Wycieraczka, czyli zachwyć gości już od progu

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – to powiedzenie odnosi się do wielu sytuacji w naszym życiu, ale koncentruje się przede wszystkim na estetyce. W przypadku zakupu wycieraczek, można pokusić się o przypomnienie jeszcze innego powiedzenia, które mówi o miłości od pierwszego wejrzenia. To jak w końcu z nią jest? To element bardziej funkcjonalny czy dekoracyjny? Powinien chronić podłogę, czy odgrywać rolę dekoracyjną? Jeśli mielibyśmy brać pod uwagę tylko obecną porę roku, należy się skłonić raczej do praktyczności. Przynosimy z zewnątrz błoto czy śnieg, więc wycieraczka pozwoli zatrzymać nieczystości już na progu, aby nie roznosić ich po całym domu. Oczywiście można połączyć te dwie cechy i wybrać model z odpowiedniego materiału, który będzie zachwycał wszystkich gości ciekawym wyglądem czy śmiesznym hasłem. Wycieraczka to pierwszy element, który może świadczyć o jego mieszkańcach, oddając charakter wnętrza. Już na wejściu możemy zapewnić naszym znajomych uśmiech na twarzy.

pol_pl_Wycieraczka-Kokos-Welcome-113-3041_1Jeśli nie możemy się zdecydować, który typ wycieraczki zagwarantuje nam kompleksowe zatrzymywanie wszelkich nieczystości, można zakupić dwa modele. Jeden – wykonany z włókna kokosowego – będzie umiejscowiony przed wejściem do mieszkania, skutecznie walcząc z wszelką wilgocią, natomiast wewnątrz polecamy zastosować bawełnianą wycieraczkę, którą bez przeszkód możemy prać w pralce.

Jeśli posiadamy jednorodzinny dom, to wtedy lepiej sprawdzi się zewnętrzna wycieraczka, najlepiej gumowa ażurowa, który jest wyposażona w gumowe szczotki, działające na zasadzie plastra miodu. Żadne zanieczyszczania się nie przedostaną do domu. Mamy również pewność, że będzie nam służyła wiele lata, bowiem gumowe wycieraczki są bardzo wytrzymałe, a także odporne na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne oraz ścieranie. Warto zwrócić również uwagę na spód, który jest tak uformowany, aby woda została prawidłowo odprowadzona.

pol_pl_Wycieraczka-Tosca-h-cleanprint-05-eifeltoren-2195_7Wycieraczka zbiera bardzo dużo zanieczyszczeń, ale jeśli dokonamy odpowiednio wyboru, to jej wygląd pozostanie w dalszym ciągu bez zarzutu. Oczywiście pod warunkiem, ze będziemy systematycznie czyścić, jeśli pranie w pralce jest niemożliwe ze względu na wykorzystany materiał.

Jeśli chodzi o wspomniane wycieraczki z włókien kokosowych, to mamy ogromne pole manewru, gdyż mogą one być ozdabiane i barwione na wiele różnych sposobów. Ostatnio furorę robią wycieraczki z napisami, kwiatowymi motywami czy znanymi zabytkami.

Należy zgrabnie połączyć estetykę i funkcjonalność, pamiętając, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Pozdrawiamy, Akcila.sklep.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.