Opublikowano:: wt, Lis 24th, 2015

Współczesne hipiski

Boho kojarzy nam się z latem, festiwalem, zimnym sokiem i czasem pełnym beztroski. Zwiewne spódnice, sandały na koturnie, kapelusze, frędzle i dzwony! Ubrania, które przez ostatnie sezony leżały na dnie szafy i były szczytem obciachu, teraz zdobyły światowe wybiegi oraz ulice, gdzie przecież moda tętni najżywiej! Okazuje się również, że styl boho nie musi być tylko domeną lata – światowi projektanci oraz popularne sklepy sieciowe wprowadziły również kolekcje zimowe.

20993697202_414b420303_z

Co to znaczy być boho?

Poszukiwanie genezy tego stylu należałoby rozpocząć od przyjrzenia się historii mody, a nawet historii przemian społeczno-politycznych. Lata 60. XX wieku przyniosły rewolucje obyczajową, która rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych. Tam, pod wpływem wydarzeń politycznych, rozpoczęła się rewolucja obyczajowa, która przyczyniła się do przemiany świadomości społeczeństwa. Młodzi ludzie, którzy sprzeciwili się wojnie i kierowali się pobudkami pacyfistycznymi, wykreowali nowy świat, który to charakteryzował się wolnością, witalnością i kontrą do rzeczywistości ich dziadków i rodziców. Wydarzenia te wkrótce odbiły się echem również w Europie i tak – rewolucja hipisowska – zataczała coraz szersze kręgi. Nastroje, które ówcześnie panowały, świetnie wyraził Milos Forman w musicalu „Hair” – przepiękne, hipisowskie stroje, muzyka i charakteryzacja.

Prawdziwi hipisi nigdy nie obcinali włosów, chodzili boso i najbardziej ukochali kwiatowe wzory oraz obszerne stroje. Oczywiście świat wielkiej mody wprowadził pewne modyfikacje – uszlachetnił styl i nadał mu wybiegowego sznytu. Szybko podchwyciły to miłośniczki mody, które z powodzeniem prezentują boho stylizację na blogach i w mediach społecznościowych.

Współczesna hipiska, jaka jest?

Łączy w sobie elementy hipisowskie, cygańską bohemę oraz wygodne fasony, które pięknie układają się na sylwetce. Zdecydowanie nie jest cała w kwiatach, przeciwnie, łączy różne wzory, faktory, tkaniny. Modne skórzane spodnie połączy z zamszowymi botkami i peleryną w azteckie wzory. Te nieco bardziej szalone włożą jeszcze kapelusz i sznur korali w różnych kolorach. W tym sezonie nietypowe buty damskie zdobyły ulice i światowe wybiegi – kolorowe, z frędzlami, na wysokim obcasie, koturnie czy też sięgające za kolano. Boho nie znosi nudy, dlatego warto kibicować temu trendowi, aby utrzymał się jak najdłużej. Myślisz, że ten styl nie jest dla Ciebie? Z pewnością możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Nawet jeden wyjątkowy element – torebkę z frędzlami, zamszowe botki albo zwiewne ponczo w kolorowe pasy!

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.