Opublikowano:: śr, Gru 30th, 2015

Woda z cytryną – proste i skuteczne oczyszczanie

Czysta woda zdrowia doda – zdarza nam się mawiać. A o wybielających i czyszczących właściwościach soku z cytryny słyszał chyba każdy. Połówkami cytryny nacieramy zrogowaciały naskórek na łokciach i kolanach, by pozbyć się z nich nieestetycznych plam. Niektórzy z cytryny robią nawet tonik wybielający piegi. Woda z cytryną to najskuteczniejszy bodaj środek czyszczący do kuchenki mikrofalowej (i nie tylko). Czy za pomocą tej jakże prostej mikstury można jeszcze coś wyczyścić? Jak najbardziej – nasz organizm. I to od wewnątrz.

8117717435_755ba89a8d_zChodzi o codzienne picie szklanki wody z dodatkiem cytryny – zaraz po przebudzeniu, na czczo. Najlepiej, aby była to chłodna, przegotowana woda z sokiem wyciśniętym z połowy owocu. Wokół tej praktyki zdążyło już narosnąć mnóstwo mitów i kontrowersji. Niektórzy sądzą bowiem, że pomaga to w odchudzaniu, inni natomiast, że odtruwa i ułatwia wypróżnianie. Wszystkie pozytywne opinie na ten temat są w pewnym stopniu prawdziwe. Trzeba je tylko nieco dokładniej zweryfikować.

Dlaczego cytryna miałaby odtruwać? Żywność, którą spożywamy na co dzień, nie pozostaje obojętna na odczyn płynów ustrojowych naszego organizmu. Dlatego dzielimy ją na zasadotwórczą, kwasotwórczą i neutralną. Niestety, w diecie współczesnego człowieka przeważają produkty zakwaszające, co burzy równowagę i prowadzi do wielu chorób. Lista objawów zakwaszonego organizmu jest długa, jedną z konsekwencji jest natomiast gromadzenie się w organizmie (zwłaszcza w jelitach) różnorodnych toksyn. Cytryna – mimo swego kwaśnego smaku – na organizm działa alkalizująco. Wypity na czczo sok wspomaga oczyszczanie jelit.

Woda z cytryną o poranku obudzi twój organizm od wewnątrz. Pobudzi do pracy układ pokarmowy, podkręci tym 3082913552_75ccf2dfc1_zsamym metabolizm. Rano, gdy jesteś przed śniadaniem, organizm nie musi jeszcze zmagać się z trawieniem posiłków. Gdy wypijesz wodę z cytryną, pobudzisz układ pokarmowy do sprawniejszego trawienia przez cały dzień. Efekt zauważysz z pewnością także w toalecie. Woda z cytryną przywróci ci komfort naturalnego, codziennego wypróżniania. Bez zaparć i trudności. Nie trudno zauważyć, że ma to związek także z odchudzaniem.

Do tego wszystkiego od samego rana zapewnisz sobie świetną odporność. Cytryna ma przecież mnóstwo witaminy C, która wspiera białe krwinki i rutyny uszczelniającej naczynia krwionośne. Po wypiciu szklanki wody z cytryną poczujesz natychmiastowy przypływ energii. I na pewno nie ma w tym stwierdzeniu ani grama przesady!

Pozdrawiamy, Colonpack.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.