Opublikowano:: wt, Sty 26th, 2016

Wnętrze z duszą, czyli magia światła

Czym jest przytulne wnętrze? Jak je urządzić, abyśmy czuli się w nim wyjątkowo i komfortowo? Niezależnie od tego, jakiemu stylowi jesteśmy wierni – to w końcu kwestia gustu, a te są różne – wiele zależy od światła. I nie tylko tego naturalnego, ale przede wszystkim pochodzącego z lamp. To światło dodaje wnętrzu klasy i smaku. Jest wieńczącym dodatkiem, ale także elementem dekoracyjnym. Lampy ozdobią każde pomieszczenie i każdemu nadadzą niepowtarzalnego charakteru.

300_300_productGfx_a04b722007fc833164f12e9964f1deba

Diabeł tkwi w szczegółach

Urządzanie wnętrza to ciężka i etapowa praca. Musimy przemyśleć cały koncept, aby być zadowolonym z ostatecznego efektu. Już na poziomie gipsowania ścian powinniśmy wiedzieć, jak będzie wyglądać salon, gdy w oknach zawiesimy firanki. A to wcale nie takie proste, trzeba mieć naprawdę sporą wyobraźnię. Ale pamiętajmy, że o ostatecznym efekcie decydują drobne elementy. Dlatego tak ważne są dodatki, które zwykle kupujemy na końcu. A może warto byłoby od nich zacząć? Przecież nawet gałki kuchennej szafki mogą zadecydować o tym, w jakim stylu będzie utrzymana nasza kuchnia!

Światłoczuli

W Skandynawii, ze względu na tamtejszy klimat, najpopularniejszy jest kolor biały. Mieszkańcy walczą o każdy promień światła, a skoro nie daje im go natura są skazani na światło sztuczne. W okach próżno szukać firanek, a dominującym kolorem jest biel. Dodatkowo wszechobecne są lampy, które to oświetlają wnętrza, kiedy zapada zmrok.

Kominek, lampiony, abażur, lampa stojąca

To dodatki, które powinniśmy wprowadzić do wnętrza, jeżeli jesteśmy uzależnieni od światła.

Lampion

Rozgrzeje nas i ociepli wnętrze. Świetnie sprawdzi się we wnętrzu szczególnie zimą, kiedy spragnieni jesteśmy dodatkowych źródeł światła. To również wspaniały dodatek, praktycznie do każdego rodzaju wnętrza. Dobrze będzie wyglądać zarówno w dużych przestrzeniach, jak i niewielkich salonach, gdzie ważne jest racjonalne zagospodarowanie każdego metra kwadratowego.

Lampa wisząca

Nie tylko do salonu, ale również kuchni. Lampa wisząca często jest elementem dekoracyjnym nad stołem. W tym miejscu jest także bardzo użyteczna, np. ze względy na to, że lubimy wiedzieć, co akurat podano nam do stołu.

Lampa stojąca

Ostatnio najmodniejsze są surowe, ciężkie lampy industrialne, które szczególnie pasują do pomieszczeń w stylu amerykańskich loftów. Ale znakomicie odnajdą się również w mieszkaniach i domach urządzonych w innym stylu. Lampa stojąca do dodatkowe źródło światła oraz przepiękny akcent dekoracyjny, który docenimy szczególnie wieczorem, kiedy to chcemy romantycznie spędzić wieczór w przyjemnym półmroku.

Pozdrawiamy, milemaison.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.