Opublikowano:: czw, Lip 16th, 2015

Wnętrza przyszłości

Współczesna architektura wnętrz proponuje coraz to nowsze rozwiązania. Urządzając dziś swoje mieszkania i domy wybierać możemy pośród wielu wzorów i kolorów. Ograniczaniem jest właściwie tylko nasza wyobraźnia i budżet. Producenci bowiem  prześcigają się w oferowanym konsumentom wariantach.

14943174057_83fa0775ba_z

Co jest dziś najbardziej pożądane?

Szkło i jeszcze raz szkło.

Nadal utrzymującym się trendem (który trwa już od dobrych kilku lat) jest szkło. Wykorzystywane nie tylko jako dodatek (w postaci np. stołów), ale również jako element dominujący. Bardzo popularne są szklane schody i balustrady, ścianki działowe, szklane drzwi szafy oraz specjalne szklane wykończenia blatów i ścian kuchni.

Białe palety.

Trendem dziś dominującym jest zapewne wykorzystywanie pozornie zbędnych elementów. Furorę robią meble z palet. Są wykorzystywane nie tylko w modnych dziś kawiarniach, ale również jako elementy meblowe naszych mieszkań. Bardzo często można spotkać dziś łóżka na bazie palet, regały na książki a nawet szafy.

Powracają sentymenty.

Sentymenty związane są z trendem na przedmioty z okresu PRL-u. Istnieją sklepy, które w swojej ofercie mają przedmioty inspirowane tym okresem historii. Głównie są to charakterystyczne naczynia kuchenne (kubki, talerze, kosze) oraz meble tworzone na wzór tych, które jeszcze kilkanaście lat temu spotkać można było w każdym polskim domu.

Prawie jak w Nowym Jorku.

Industrialne lofty porażają swą surowością. To przede wszystkim duże, otwarte przestrzenie, ściany zdobione cegłą i lampy pozostawione bez obudowy. W takich wnętrzach mniej znaczy więcej, próżno szukać tutaj dodatków ocieplających – zasłon, dywanów, bibelotów. Na taką aranżacje pozwolić mogą sobie właściciele dużych pomieszczeń, najlepiej  w wysokich budynkach z widokiem na miasta. Całość może prezentować się imponująco.

Biel nie tylko zimą.

Jeśli trzeba wskazać kolor, który dziś dominuje – to zdecydowanie biel. Sprawdza się nie tylko w małych przestrzeniach, wtedy optycznie ją powiększa, ale również w prawdziwych rezydencjach. Jest też praktyczna, ponieważ odświeżenie ścian nie zajmuje wiele czasu. Białe blaty kuchenne także są dziś towarem pożądanym – czyśmy je z łatwością. Biel kojarzy nam się z harmonią i spokojem, daje ukojenie po całym dniu pracy, komponuje się świetnie z innymi kolorami oraz jest łatwa w aranżacji, ponieważ dobranie odpowiednich dodatków nie jest niczym trudnym.

Co wybrać?

Nie trzeba decydować się na jeden styl. Możemy to wszystko udoskonalić swoją wyobraźnią. Łączmy style, bawmy się kolorami. Znajdźmy trend, w którym my czujemy się najlepiej i dodajmy do niego trochę swojej inwencji. Wówczas mamy pewność, że przestrzeń, w której żyjemy będzie naszym małym rajem. Świetnym sposobem na osiągnięcie oryginalności jest połączenie starego z nowym. Nie strońmy od targów staroci oraz aukcji internetowych. Przeszukajmy strych babci i szafy mamy. Róbmy wszystko, aby odróżnić się od innych, takich samych i nudnych pomysłów.

Pozdrawiamy, Acerys.pl