Opublikowano:: śr, Gru 10th, 2014

Włochy – gwarancja niezapomnianych wrażeń

Zabrzmiał ostatni dzwonek, który przypomniał nam, że należy pomyśleć dosyć mocno o wyjeździe na narty, jeśli chcemy w tym sezonie przeżyć niezapomniane atrakcje. Można długo rozwodzić się nad wyborem idealnego miejsca, ale odpowiedź za każdym razem będzie jedna. Włochy!

1606938_744664845551162_578436365_nJeśli szukamy lokalizacji, która zapewni nam rozrywkę na najwyższym poziomie, odpowiednio przygotowane stoki, a przede wszystkim pewną pogodę i komfortowe warunki noclegowe, to nawet nie mamy innego wyjścia. Tam po prostu trzeba pojechać i poczuć to górskie powietrze. Przesiąknąć nim i podczas pobytu zapomnieć o wszystkich problemach, które czekają na nas w Polsce. Swego rodzaju eliksir szczęścia.

Włoskie malownicze miejscowości takie jak Livigno czy Marilleva gwarantują białe szaleństwa, które dopełnione są licznymi rozrywkami wieczorową porą. Urozmaicenie pobytu jeszcze lepiej wpływa na jego atrakcyjność. Tam po prostu nie można się nudzić, kiedy dookoła tak wspaniałe widoki, zjawiskowe restauracje czy liczne puby, gdzie możemy spotkać się z regionalnymi specjałami.

Wiele osób broni się rękami i nogami przed wyjazdem zagranicznym, argumentując, że przecież mamy swoje góry na miejscu i tylko narażamy się na niepotrzebne koszty. Prawda jest zdecydowanie inna. Trzeba sobie przypomnieć opinie osób, które wyjeżdżały latem nad morze za granicę, a wcześniej decydowały się na zatłoczone plaże nad polskim Bałtykiem. Różnica kolosalna, analogicznie do wyjazdów w góry.

Tylko pozornie wyjazd zagraniczny wydaje się być bardziej kosztowny, tylko dlatego, że Dolomity leżą dalej niż Zakopane. To jest złudne. Cenowo wyjazdy do Włoch wychodzą podobnie, a czasem nawet taniej niż wyjazd w polskie góry. Dodatkowo najczęściej mamy jeden skipass na cały region i nie musimy kupować karnetu na każdy wyciąg oddzielnie, tak jak w przypadku polskich kurortów. Osoby, które już raz zdecydują się na wyjazd na narty do Włoch, mają do czynienia z miłością od pierwszego wejrzenia. Widok gór, które widzicie na załączonym zdjęciu zapiera dech w piersiach.

Włochy to doskonałe miejsce do zimowych szaleństw także ze względu na uniwersalność. Tutaj miejsce dla siebie znajdą wszyscy, bez względu na stopień zaawansowania, preferencje narciarskie czy wiek.

Nie powinniśmy mieć obaw, kiedy zabieramy swoje pociechy na taki wypad, ponieważ dla nich utworzone są specjalne trasy, a także można skorzystać z usług szkółek narciarskich, w których pracują profesjonalni instruktorzy, posiadający wszelkie predyspozycje do uczenia tak specyficznej grupy, jaką bez wątpienia są dzieci. Co więcej, wiele włoskich stacji narciarskich oferuje nawet specjalne place zabaw dla najmłodszych, gdzie oczywiście są pod właściwą opieką. Włosi dbają o każdy detal, żeby tylko wyjść naprzeciw potrzebom każdego pasjonaty zimowych szaleństw, który ma możliwość skorzystania z dziesiątek kilometrów stoków, a także doskonałej infrastruktury. Mimo że Włosi kojarzeni są z dużym temperamentem i ekspresją (są przez to otwarci, przyjacielscy i gościnni) to potrafią zorganizować każdy zakątek dla narciarzy w sposób perfekcyjny.

Pozdrawiamy, Jafi Sport.