Opublikowano:: wt, Paź 20th, 2015

Wideodomofon – gwarancja dodatkowego bezpieczeństwa!

Dbając o bezpieczeństwo naszego domu, należy zwrócić uwagę na wiele elementów. Dziś nie można ograniczać się już tylko do systemów alarmowych, czy kamer monitoringu. Aktualnie na rynku dostępnych jest tak dużo innowacyjnych rozwiązań, że czasami nie wiadomo co jest rzeczywiście niezbędne. Dobrym uzupełnieniem monitoringu zarówno domu, jak i terenu wokół niego jest wideodomofon. Rozwiązanie to nie jest konieczne, jednak z całą pewnością poprawi bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Kilkanaście lat temu domofon znacząco ograniczył dostęp niepowołanych gości. Dziś, kiedy weryfikacja głosu to stanowczo za mało, skorzystać możemy z możliwości, jakie daje nam wideodomofon. Widząc twarz osoby chcącej wejść na teren posesji, możemy od razu ją zweryfikować.

Inwestując w takie rozwiązanie najlepiej zdecydować się na zakup gotowego zestawu. W jego skład wchodzi najczęściej zewnętrzny panel wyposażony w kamerę z obiektywem szerokokątnym oraz puszka do montażu podtynkowego, systemowy zasilacz oraz monitor – najczęściej dotykowy.

Warto zauważyć, że system zintegrować można z telewizją przemysłową – obraz z kamer znajdujących się w panelach zewnętrznych przesyłany jest wówczas do rejestratora. Nie bez znaczenia jest również fakt, że system można rozbudować tak, aby zewnętrzny panel umieszczony był przy każdym wejściu do budynku czy na posesję. Dlatego też rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale i bloków czy firm.

Wraz z postępem technologii, miniaturyzacją i zmianą systemów komunikacji dzięki zaawansowanym urządzeniom, uzyskujemy możliwość obsługi podstawowych funkcji wideodomofonu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Oczywiście dla poszczególnych systemów stworzone zostały konkretne aplikacje. Warto również zauważyć, że aplikacja może działać zarówno za pośrednictwem sieci Wifi, jak i poprzez standard telefonii komórkowej GSM. Dobrym przykładem urządzenia zaawansowanego technologicznie jest jednorodzinny zestaw wideodomofonowy IP BCS-VDIP7. W jego przypadku, dzięki aplikacji dedykowanej dla urządzeń z systemem Android lub iOS, istnieje możliwość uzyskania podglądu zarówno z kamer, jak i rejestratorów sieciowych.

Jeśli konstrukcja ogrodzenia czy klatki wejściowej nie pozwala na idealne uchwycenie wizerunku osoby dzwoniącej, odpowiednio zaawansowany system umożliwia przełączenie obrazu z kamery w panelu zewnętrznym na dowolną inną kamerę w naszym systemie monitoringu. Taka opcja pozwala na sprawdzenie danej osoby przed otwarciem jej drzwi, czy furtki. Dlatego też wideodomofon to świetne uzupełnienie każdego systemu, które wpłynie na zwiększenie naszego bezpieczeństwa.

Pozdrawiamy, Rettpol.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.