Opublikowano:: śr, Lut 3rd, 2016

Walentynkowy prezent od serca

Walentynki, wyjątkowe święto wszystkich zakochanych. Już 14 lutego zakochani na całym świecie spędzą wyjątkowe chwile i będą obdarowywać się prezentami. Co zrobić, aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy?

Walentynki kiedyś

Dzień Zakochanych obchodzony był już w starożytności. Rzymianie obchodzili bowiem Dzień Płodności i Macierzyństwa. Zgodnie z tradycją młode kobiety wrzucały do dzbana kartkę ze swoim imieniem. Mężczyźni losowali kartki, a kobieta, której imię wskazał im los, stawała się partnerką na świątecznej zabawie.

Święty Walenty żył w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego. Cesarz zakazał mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie, a Walenty, późniejszy święty, złamał ten zakaz i potajemnie udzielał ślubu. Poniósł za to najwyższą karę, ale do dziś jest dla nas symbolem miłości i prawdziwego zaangażowania.

Valentines-day-hearts-alphabet-blank3-at-coloring-pages-for-kids-boys-dotcomWalentynki dziś

Dziś to święto na pewno bardziej komercyjne. Wielkie koncerny zachęcają do spędzenia tego dnia bogato. Romantyczne filmy mają swoją premierę właśnie w tym dniu, restauracje oferują specjalne menu, w sklepach robi się serduszkowo i kolorowo, a kwiaciarnie pobudzają wyobraźnie przechodniów bogatymi wystawami. A gdyby tak spędzić ten dzień po swojemu?

Zrób ukochanemu/ukochanej prezent od serca. Przyda się kolorowy papier, czerwona bibuła, styropian, taśma klejąca, brokat i dużo kreatywności! Można wyczarować naprawdę piękne rzeczy. Własnoręcznie wykonany bukiet, ozdobna ramka do zdjęć, kolacja przy pięknie zdobionym stole. Tak niewiele trzeba, aby 14 lutego był inny niż wszystkie!

Kawałek wolnej ściany w pokoju i brak pomysłu na zagospodarowanie tej przestrzeni?

Wywołaj wasze wspólne zdjęcia, wybierz te, które wiele dla was znaczą i zostały wykonane w specjalnych okolicznościach. Zdjęcia przymocuj bezpośrednio do ściany albo na kawałku korka. Całość ozdób lampkami, które zaświecisz, kiedy druga połowa wejdzie do pokoju.

Marzy wam się uroczysta kolacja, ale nie macie pieniędzy na wyjście do ekskluzywnej restauracji?

Wspólnie przygotowany posiłek będzie jeszcze smaczniejszy. Kupcie niezbędne składniki, które każdemu z was smakują i zabierzcie się za pichcenie pysznej kolacji. Smaki i zapachy pobudzą was do miłości! A kolacja zjedzona w domowym zaciszu może okazać się dużo przyjemniejsza niż oficjalne wyjście.

Pamiętajmy, że miłość, szacunek i troskę warto okazywać sobie każdego dnia. Święto jest miłym pretekstem, ale prawdziwemu szczęściu nie potrzeba Walentynek, aby sprawić prezent czy powiedzieć kocham.

Pozdrawiamy, Pakart.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.