Opublikowano:: wt, Gru 8th, 2015

Unikatowe piękno porcelany

Porcelana przez lata uważana była za szlachetny materiał, z którego wykonywane są zastawy obiadowe oraz gustowne dekoracje. Niegdyś cenniejsza niż złoto, obecnie jej popularność nieco spadła. Jednak nadal znajduje wielu zwolenników, dla których posiadanie własnego serwisu z porcelany, to przejaw elegancji i smaku. Białe złoto jest nadal produktem wartym uwagi.

20519398201_da3cac38bd_bW ciągu wieków gościła na stołach znakomitych osobistości i podawana była przy obchodzeniu ważnych okazji. Każda szanująca się młoda dama, z bogatej rodziny, musiała mieć porcelanowy zestaw w swoim posagu. Jej obecność w domu była niemalże obowiązkowa. Warta więcej niż niejeden klejnot, dziedziczona była z pokolenia na pokolenie. Nic dziwnego, że obecnie również uważana jest za towar luksusowy.

Porcelana ma swój unikatowy charakter, ze względu na sposób jej wykonania. Każdy element wchodzący w skład zastawy różni się od siebie i trudno spotkać dwa identyczne fragmenty. Wszystkie części wykonane są ręcznie, przez co stają się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Do wyprodukowania prawdziwej porcelany potrzeba ręki doświadczonego fachowca. Kupując taki serwis, warto zwrócić uwagę na kunszt wykonania każdego elementu.

Na rynku jest wielu producentów, oferujących swoje wyroby z porcelany. W sprzedaży można dostać zestaw wykonany ręcznie, jak i 16380399066_1ba9ea1495_kwyprodukowany taśmowo. Jeśli chcemy zainwestować w prawdziwą porcelanę, która ma swój niepowtarzalny charakter oraz wysoką jakość, lepiej zdecydować się na serwis zrobiony niemechanicznie. Ręcznie wykonane naczynia są trwalsze. Poznać można je po tym, że ich ścianki są wyjątkowo cienkie. Porcelana powinna być lekka i nie ciążyć osobie, która ją trzyma. Luksusowy serwis obiadowy poznać można także po cenie. Te zaczynają się od 100 do nawet 1500 złotych. Za naczynia wykonane ręcznie możemy zapłacić jeszcze więcej. Im cieńsza porcelana, tym cenniejsza. Najtrwalsza wypalana jest w wysokich temperaturach. Warto zwrócić uwagę na właściwości naczyń, przy zakupie odpowiedniego zestawu.

Na wartość porcelany wpływa również sposób jej zdobienia. Im więcej ozdób, tym cena może być wyższa. Dotyczy to również metody ich nanoszenia. Porcelana zdobiona metodą kalkową będzie o wiele tańsza od ręcznie upiększanej. Ważny jest również kolor. W prawdziwej porcelanie odpowiada za niego kwarc, który daje krystaliczny, kremowy odcień. Jeśli jednak dodamy do niego trochę glinki, otrzymamy biały produkt. Najcenniejsze elementy porcelany powinny być idealnie gładkie, bez zbędnych chropowatości i nakłuć.

Chociaż porcelana uważana jest za towar luksusowy, coraz więcej osób decyduje się na jej zakup. Jest idealnym prezentem dla nowożeńców czy pary, która wprowadza się do nowego mieszkania. Porcelanowy serwis obiadowy czy zestaw do kawy, będzie pięknie prezentował się podczas wizyty gości. Doda uroku wnętrzu i będzie świadczyć o dobrym guście jego właścicieli.

Pozdrawiamy, Witeks.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.