Opublikowano:: nie, Lip 19th, 2015

Tajemnice płci pięknej

 

 Od dawna wiadomo, że kobieta pielęgnuje tajemnice związane ze swoim wyglądem oraz garderobą. Często są to sekrety skrywane głęboko i przekazywane z pokolenia na pokolenie, których żadna szanująca się niewiasta nie zdradzi mężczyźnie, nawet temu jedynemu. Czasami do tajemnicy nie zostaje dopuszczona także najlepsza przyjaciółka –  jak wiadomo kobiety nie lubią dzielić się sposobami, dzięki którym dochodzą do wspaniałego wyglądu. Ile jest zatem tych słodkich, a niejednokrotnie i  gorzkich tajemnic?

16333047857_125856ccc0_z

Wyjątkowa bielizna

Koronkowe figi, cienkie pończochy, subtelne biustonosze – każdy mężczyzna wyobraża sobie w nich swoją ukochaną. Naga prawda okazuje się jednak nieco inna od męskich wyobrażeń. Erotyczne majtki wyglądają, jak te z Dziennika Bridget Jones, czyli przypominają raczej obszerne spodenki, które ukrywają brzuszek. Biustonosz bardzo często dodaje trzy rozmiary, a pończoch większość pań w ogóle nie ma w szafie, bo są niepraktyczne i niewygodne. Bielizna na specjalne okazje jest zatem raczej tą do zadań specjalnych, czyli poprawienia i ukrycia tego co zbędne, nawet jeśli nie ma się czego wstydzić.

Nogi do nieba

Szpilki na dwudziestocentymetrowym obcasie to podobno pozycja obowiązkowa w każdej garderobie. Tutaj również do głosu dochodzi rzeczywistość. Szpili zazwyczaj zakłada się na bardzo specjalne okazje. Nawet Panna Młoda ma zawsze płaskie buty na przebranie. Wysmuklające sylwetkę obcasy wkłada się na wielkie wyjścia, które wymagają tylko (albo aż?) stania – w żadnym wypadku spacerowania! Po wejściu do taksówki w 99% przypadków obcasy zostają zamienione na wygodne trampki, albo baleriny.

Cera jak z katalogu

Twarz pozbawiona niedoskonałości, zgodnie z trendami wyznaczanymi przez przemysł kosmetyczny, jest dziś niedoścignionym marzeniem każdej kobiety. Buzia musi być gładka i subtelnie pomalowana, rzęsy koniecznie gęste i podkręcone, usta wydatne i zawsze perfekcyjnie pomalowane. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że nie. Jednak wiele kobiet dąży do tego wymyślonego ideału, który pozbawia naturalności i subtelności. Ostatnimi czasy furorę robi konturowanie twarzy, które odpowiednio wykonane zmienia rysy twarzy. Jednak należy tutaj zadać pytanie: czy próba walki z naturą jest w ogóle warta świeczki?

Damska torebka– puszka Pandory

Torby damskie to chyba jedna z największych tajemnic ludzkości. Każdy napotkał panią, która chcąc np. odnaleźć dzwoniący telefon, z torebki wyjmuje wszystko poza dzwoniącym urządzeniem. Podobno kobieta, która znalazłaby się na bezludnej wyspie ze swoją podręczną torebką mogłaby swobodnie funkcjonować przez długi czas, ponieważ jej torebka wyposażona jest we wszystkie niezbędne akcesoria. Nie chodzi tu tylko o kosmetyki, ale np. leki, przybory do szycia, trzy parasole, miętówki, chusteczki, gaz pieprzowy, perfumy, książki, kalendarze, tablet, buty na zmianę…. I wiele, wiele więcej.

Wymienione przykłady są tymi najbardziej charakterystycznymi, jest ich z pewnością o wiele więcej. Jednak czym byłaby ta piękna, adorowana przez mężczyzn istota bez swoich tajemnic?

Pozdrawiamy, Zespół ZWS Baron

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.