Opublikowano:: śr, Gru 2nd, 2015

Święta – tradycyjnie czy nietypowo?

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. Wiele osób spędza ten czas z najbliższymi, zasiadając do wspólnego stołu, w swoim rodzinnym domu. Takie tradycyjne święta każdy z nas zna i pamięta od najmłodszych lat. Chociaż to nadal najpopularniejsza forma świętowania, coraz więcej osób decyduje się na inne rozwiązania. Jednym z nich jest spędzenie Bożego Narodzenia oraz Sylwestra nad morzem.

2122762150_0941fbfe5a_bZima nad polskim Bałtykiem potrafi być piękna. Biały puch przykrywa piaszczystą plażę, a o zamarznięty brzeg rozbijają się morskie fale. Bywają zimy, kiedy morze zamarznięte jest aż po horyzont, tworząc widok jak z zaczarowanej krainy. Zupełnie inny krajobraz od powszechnie znanego, pełnego słońca oraz opalających się turystów. Jednak zima nad morzem jest nie mniej urokliwa. W takich warunkach nie tylko miło jest spędzać zimowy urlop, ale również święta.

Coraz popularniejsza forma spędzenia Bożego Narodzenia oraz Sylwestra, przyciąga nad polskie morze wielu turystów. Hotele i pensjonaty przygotowują specjalną, świąteczną ofertę. Rodzina, która zdecyduje się na święta nad morzem, może liczyć na tradycyjną, wigilijną kolację, często w towarzystwie muzyki na żywo. Dla najmłodszych, przygotowane są wizyty św. Mikołaja, podczas których prezenty dostają wszyscy goście. Przewidziane jest również wspólne kolędowanie czy wyprawa na pasterkę do najbliższego kościoła.

Po wspólnie spędzonym czasie, można odprężyć się w ośrodkach SPA, gdzie oferowane są przeróżne zabiegi upiększające. Niektóre h8559285373_35d317d2f1_kotele, w swoich ofertach świątecznych, proponują konsultacje kosmetyczne i fizjoterapeutyczne. To idealny sposób na zrelaksowanie się oraz wrócenie do formy po bożonarodzeniowym łakomstwie. Dobrym pomysłem będą spacery zaśnieżoną plażą oraz wdychanie zdrowego, morskiego powietrza. Te z kolei, bogate jest w jod, który ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Dlatego wizyty nad morzem, w miesiącach zimowych, są szczególnie polecane sportowcom. Nie ma wtedy dużego ruchu, więc można odpocząć od tłumów oraz miejskiego pędu życia.

Wizyta nad Bałtykiem to także świetna okazja do spędzenia niezapomnianego sylwestra. Ośrodki wczasowe i hotele organizują wiele imprez tanecznych, podczas których można świętować z przyjaciółmi. Do wyboru są: bale przebierańców, wytworne bankiety czy zwykłe potańcówki. Z pewnością każda zabawa będzie miała swój niepowtarzalny klimat, a powitanie Nowego Roku nad morzem, dostarczy wielu wspaniałych wspomnień.

Pozdrawiamy, Kormoran-rowy.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.