Opublikowano:: wt, Lip 28th, 2015

Steve Jobs i tajemnica jego sukcesu

Autor iPoda, iPhone’a, iPada oraz Maca niewątpliwie zatrząsnął całym świtem. Największy wpływ wywarł na przemysł muzyczny i informatyczny, a wspomniane urządzenia cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Choć Steve’a Jobsa już z nami nie ma, jego urządzenia wciąż są udoskonalane i wydawane w nowych wersjach. Co więcej, Apple w dalszym ciągu pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Jak Jobs osiągnął tak ogromy sukces?

macbook-606763_1280

Przede wszystkim stworzył coś, co nadało zupełnie inną jakość nowoczesnym technologiom. Ponadto potrafił sprawić, że każdy chciał mieć jego produkty, a jeśli już raz spróbował jak smakuje „nadgryzione jabłko”, nie chciał wracać do wcześniej znanych systemów. Do dziś jego osoba stanowi motywację i wzór do naśladowania. Warto bowiem podkreślić, że nie miał wcale łatwego dzieciństwa, ani początków kariery. Był jedynie odważnym marzycielem z głową pełną pomysłów, które dla wielu wydawały się zupełnie nierealne.

Steve miał kilka zasad, które towarzyszyły mu każdego dnia i, jak twierdził, to one były kluczem do jego sukcesu.

„Rób to, co kochasz”

Od samego początku szedł za głosem serca i zawsze robił to, co uważał za słuszne. Jego zdaniem to właśnie takie podejście do życia zapewniło mu sukces.

„Odciśnij ślad we wszechświecie”

Tak dobierał sobie towarzystwo, by zawsze otaczali go ludzie, którzy mają bardzo zbliżone poglądy do jego własnych. Pozwoliło mu to na zarażanie ich swoimi pomysłami i realizowanie jego innowacyjnych pomysłów wspólnymi siłami.

„Uruchom swój mózg”

Chcąc stworzyć cokolwiek nowego, nie można obejść się bez kreatywności. Jobs definiował ją jako szukanie i tworzenie powiązań. Uważał również, że dzięki różnym doświadczeniom życiowym o wiele łatwiej jest rozumieć ludzkie potrzeby i trafnie na nie odpowiadać.

„Sprzedawaj swoje marzenia, nie produkty”

Odbiorców produktów, jakie wypuszczał na rynek, nie traktował wyłącznie jako klientów. Postrzegał ich raczej jako osoby, które mają swoje marzenia, a jego założeniem było ułatwienie realizacji tych pragnień. Urządzenia Apple tworzone są bowiem dla ludzi ambitnych, którzy mają głowy pełne pomysłów – jak Steve.

„Powiedz tysiącu rzeczom „nie””

Stawiał on na minimalizm. Produkty jego autorstwa są wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje. Cechuje je prostota, a zarazem niezwykle dokładnie przemyślana funkcjonalność.

„Twórz absolutnie niesamowite doznania”

Jobs przykładał bardzo dużą wagę do budowania pozytywnych relacji ze swoimi klientami. Zawsze starał się, by jego marka wzbudzała jedynie pozytywne emocje i kojarzyła się z czymś przyjemnym. Do dziś w sklepach, które oferują jego produkty obsługa klienta utrzymana jest na najwyższym poziomie.

„Doprowadź przekaz do perfekcji”

Premiera każdego nowego produktu zawsze była ogromnym widowiskiem. Istotny był dla niego każdy detal i wielkie widowisko. Każdemu wydarzeniu można bezsprzecznie nadać miano sztuki, a wszystko po to, by zapewnić jak najlepszą reklamę. W końcu to ona jest połową sukcesu.

Steve Jobs miał jeszcze wiele pomysłów, których nie udało mu się zrealizować. Zmarł bowiem na skutek choroby w październiku 2011 roku. Mimo to, z pewnością długo jeszcze będziemy o nim pamiętać, a także o tym, co po sobie zostawił.

Pozdrawiamy, Integra-consulting.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.