Opublikowano:: wt, Lip 7th, 2015

Spełnij senne marzenia

Dla niektórych spełnieniem marzeń może okazać się wyjazd na Wyspy Kanaryjskie, dla innych Cypr będzie miejscem na udane wakacje. Tak naprawdę, to nie ma znaczenia, bo dla wielu i tak będzie to południowa część Europy. Nad Adriatykiem przecież nie ma czegoś takiego jak niepogoda. Tam warunki zawsze są idealne. Każdy czas spędzony z dala od polskiej loterii pogodowej, której nawet najstarsi meteorolodzy nie są w stanie poprawnie przewidzieć, może okazać się zbawienny dla samopoczucia każdego z nas.

640px-Chorwacja,_widok_na_Trogir_z_wyspy_CiovoDlatego wielu urlopowiczów wybiera południe. Kilka tysięcy złotych wydane na dwutygodniowy pobyt w Chorwacji jest niczym przy wyrwaniu się z krajowych realiów. Słońce, plaża, wino, owoce morza, błogostan i święty spokój. Wystarczy jednak kilka wyjazdów w te rejony i łączna suma przeznaczona na wojaże już nam rośnie. Dlaczego by zatem nie zamienić hotelu na własne mieszkanie? Pytanie jest dość dobrze postawione, bo przecież kilka wakacyjnych wyjazdów z powodzeniem może nam sfinansować niewielkie mieszkanie na południu. Dziś nieruchomości w Chorwacji są dostępne praktycznie tak samo, jak te nad Bałtykiem. Chorwackie banki umożliwiają uzyskanie kredytu w wysokości nawet do 250 000 Euro, na okres do 20 lat. Sam proces nie jest specjalnie trudny. Wystarczy jedynie kilka dokumentów i wniosków, w których uzyskaniu z całą pewnością pomoże nam określone biuro nieruchomości. Nie uda nam się to jednak bez wypełnionego wniosku kredytowego oraz kopii paszportu osoby, która kredyt chce wziąć. Niezbędne jest również zaświadczenie Urzędu Skarbowego o przydzieleniu numeru identyfikacji podatkowej oraz zaświadczenie naszego pracodawcy, a wraz z nim potwierdzenie wynagrodzeń z ostatnich trzech miesięcy.

Nie są to wszystkie dokumenty konieczne do uzyskania kredytu. Potencjalny kredytobiorca musi bowiem przedstawić również zgodę na przetwarzanie danych osobowych, która pozwoli bankom działać swobodnie. Aby uzyskać kredyt bankowy, konieczne jest również założenie konta walutowego oraz konta w walucie chorwackiej – Kunach. Reszta dokumentów dotyczy stricte samej nieruchomości. Najważniejsza jest wycena wartości nieruchomości oraz notarialna umowa kupna-sprzedaży. Dopiero po skompletowaniu wszystkich dokumentów, możemy składać wniosek o przydzielenie nam kredytu. Pamiętajmy jednak, że dla pewności, kredyt należy odpowiednio ubezpieczyć, aby nie wpędzić się w niepotrzebne kłopoty.

Po tych zaledwie kilku formalnościach, wieczorna biesiada przy suto zastawionym stole, gdzie blat ugina się pod ciężarem dobrodziejstw oferowanych przez region basenu Morza Śródziemnego, może stać się normą. A wystarczy jedynie zakup nawet niewielkiego mieszkania, które z całą pewnością stanie się drugim domem, do którego wracać będziemy na każdy dłuższy weekend w roku.

Zakup mieszkania w Chorwacji, Hiszpanii czy nawet we Włoszech, dla wielu może okazać się pomysłem niestworzonym, na który nie warto nawet tracić czasu, bo daleko, bo drogo, bo ciężko będzie załatwić. A prawda jest taka, że wystarczy kilka godzin podróży autem lub dwie samolotem, mały kredyt, który spłacimy w mgnieniu oka i pomoc odpowiedniego biura nieruchomości, którego pracownicy z całą pewnością dołożą wszelkich starań, aby transakcja przebiegła pomyślnie.

Pozdrawiamy, Greg-nieruchomości.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.