Opublikowano:: pon, Sie 31st, 2015

Siedzisko anatomiczne jako istotny element rehabilitacji

Niepełnosprawność dziecka to spore utrudnienie dla rodziców, którzy próbują wszystkich możliwych sposobów, żeby stworzyć swoim pociechom idealne warunki do rozwoju, jednocześnie zapewniając maksymalny komfort życia. Do tego celu bardzo przydatne będzie siedzisko anatomiczne, niezbędne dla niepełnosprawnych dzieci, które nie są w stanie utrzymać pionowej postawy.

cropped6Anatomiczne siedziska pozwalają w sposób automatyczny przyjąć właściwą postawę i niekiedy nawet oparcie nie jest potrzebne. Dodatkowo miednica cały czas jest w odpowiedniej pozycji, która nie różni się niczym od tej, która jest przyjmowana w stojącej pozycji. Jeśli do produkcji siedziska użyto odpowiednio miękkiego materiału, który jest elastyczny i niepękający, wtedy dopasowanie do indywidualnych potrzeb dziecka jest dużo łatwiejsze. Istotne w tym przypadku są siły nacisku, jakie wywierają konkretne partie ciała na poszczególne partie siedziska, od zagłówka aż po podnóżek. Najważniejsze, żeby do produkcji nie używać lateksu oraz pomyśleć o właściwościach bakteriostatycznych. Jeśli chodzi o czyszczenie, to najlepiej zakupić specjalne środki chemiczne, które są ogólnodostępne.

Lilac2-cushionsW przeciwieństwo do standardowych fotelików, siedzisko anatomiczne gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Zapewnia go między innymi stabilna konstrukcja, która nie zakłada wystąpienia wgnieceń, odkształceń, które mogłyby stanowić spore zagrożenie dla układu ruchowego naszego dziecka. W przypadku sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci, każdy detal może mieć znaczenie, jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo.

Kolejna niewątpliwa zaleta tego siedziska to bezproblemowy system demontażu i montażu, także na zwykłych krzesełkach domowych, żeby dziecko mogło spokojnie zjeść posiłek. Systematyczne korzystanie z siedziska daje gwarancję, że wada postawy nie będzie się pogłębiała. Dodatkowo zapobiega powstawaniu skrzywień kręgosłupa i nabieraniu niewłaściwych nawyków przez dziecko. Siedzisko montowane może być przy wystąpieniu różnego rodzaju uszkodzeń narządu ruchu i wad postawy. Bardzo ważną cechą opisywanego produktu jest możliwość dostosowania go do dzieci o różnej wadze i wzroście. Do wyboru mamy wiele wariantów kolorystycznych. Występuje możliwość profilowania zarówno w części plecowej, jak i biodrowej. Siedzisko można bez problemów zdejmować w celu zachowania odpowiedniej czystości.

Pozdrawiamy, Viteacare.com