Opublikowano:: śr, Sie 26th, 2015

Rowerowy przegląd

Wakacje jeszcze nie dobiegły końca, więc nie przestajemy promować zdrowego stylu życia i zachęcamy do aktywnego odpoczynku. Jeśli nie przepadacie za bieganiem, mamy dla was innym pomysł: rower!

Żeby nie zanudzać was opowieściami o ogromnych zaletach tej dyscypliny sportu, zakładamy, że jesteście zdecydowani na zakup roweru i przygotowujemy przegląd rowerowy w pigułce.

merida-juliet-5-vZaczynamy od najbardziej znanego z całej stawki, czyli popularnego „górala”, który został zaprojektowany dla miłośników ekstremalnych doznań. Świetny spisujący się w terenie, chociaż często widywany na ulicach większych miast. Zainteresowane jego usługami pewnie przerosło samych wynalazców tego jednośladowca. Szczególnie w Polsce jest często widywany na jezdni, chociaż nie można się temu dziwić, gdyż – delikatnie rzecz ujmując – nasze drogi do najlepszych nie należą do najlepszych, więc czasem tylko rower górski może poradzić sobie z tymi dziurami. Jeśli nie zamierzamy jednak poruszać się po wymagających trasach, wtedy polecamy zakupić rower górski, które będzie wyposażony w nieco węższe opony i łagodniejszy bieżnik. Wtedy nabierzemy większej prędkości i nie będziemy się zbytnio męczyć, poruszając między samochodami czy innymi rowerami na rowerowych ścieżkach.

Przy złożeniu swojego wymarzonego roweru górskiego, mamy sporo możliwości, zwłaszcza wybierając amortyzatory czy koła. Wybór konkretnego modelu zależy nie tylko od podłoża, ale również stylu jazdy, który preferujemy.

Jeśli ten styl jazdy jest bardzo łagodny i nie ruszamy się z miasta, to najlepszym rozwiązaniem będzie rower miejski, czasem nazywany potocznie „holendrem”, który zapewnia wygodę i komfort użytkowania. W dużej mierze jest to zasługa miękkiego i szerokiego siodełka, a także koszyka, który możemy zainstalować z przodu. Kolejna kwestia to elegancki wygląd, oddający indywidualny charakter właściciela roweru. Wygoda, funkcjonalność i wygląd. Więcej dodawać nie trzeba.

seed-t (1)Teraz czas na rower trekkingowy (na zdjęciu), który w oczach wielu ekspertów uznawany jest za połączenie roweru górskiego i szosowego. Jego główne zalety to komfort, który zapewnia przede wszystkim bardzo wygodna kierownica, idealna na dłuższe wycieczki. Bo właśnie wycieczki to specjalność tej crossowej bestii, wyposażonej dodatkowo w bagażnik, błotniki czy sakwy. Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji. Nie można pominąć także opon z lekko zarysowanym bieżnikiem, co pozwala zachować większą przyczepność, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Rower turystyczny, doskonale odnajdujący się na ekstremalnych trasach.

Mniej uniwersalny na pewno jest rower szosowy, zwany niegdyś potocznie kolarzówką. Jak sama nazwa wskazuje, jego przeznaczeniem jest asfalt. Nie bez powodu posiada bardzo duże koła (najczęściej 28-calowe) z gładkimi i wąskimi oponami. Potrafi dzięki temu osiągnąć bardzo duże prędkości. Bójcie się pozostali użytkownicy drogi! Jednak najbardziej rzuca się w oczy dzięki charakterystycznej wygiętej kierownicy, która pozwala przybrać pochyloną pozycję, zwiększając jeszcze bardziej prędkość.

Pozdrawiamy, Stylowyrower.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.