Opublikowano:: wt, Sty 26th, 2016

Rodzaje biokominków

Biokominki według niektórych należą do dość ciekawego elementu designu. Jest to z całą pewnością prawda. Przecież głównie po to je kupujemy. Są idealną alternatywą dla standardowych kominków. Możemy je przecież wykorzystać wszędzie tam, gdzie zadymiony standardowy kominek jest wręcz niemile widziany. Dobrym tego przykładem jest, chociażby blok, gdzie biokominek to idealne rozwiązanie.

Warto zweryfikować zatem jakie rodzaje biokominków dostępne są na rynku. Możliwości biokominków są dość duże. Jednak trzeba wcześniej zorientować się w tym, jak wyglądają poszczególne modele. Wtedy jesteśmy w stanie idealnie dopasować urządzenie do designu całego mieszkania. Zatem biokominki możemy podzielić na cztery rodzaje.

Najczęściej spotykane biokominki to modele wolnostojące. Projektanci zadbali o to, aby umożliwić użytkownikom dowolne ustawienie biokominka. Tego typu rozwiązania mogą być umieszczone w dowolnym miejscu. Niezależnie od pomieszczenia czy miejsca. Co ważniejsze, takie kominki odnajdą się w praktycznie każdym wnętrzu. Wcale nie trzeba dostosowywać wystroju akurat do naszego biokominka. W tym wypadku sprawa wygląda zupełnie odwrotnie. To biokominek dopasowujemy do naszego wnętrza. Jako że rozwiązanie jest stosunkowo tanie, kominek zmieniać można przy każdym remoncie. W konkretnym pomieszczeniu można je postawić zupełnie oddzielnie lub dostawić do ściany. Ważniejsze jest to, że w każdej chwili, możemy przenieść je tam, gdzie dusza zapragnie. Nie chodzi jedynie o pomieszczenia, biokominek możemy bowiem wynieść również na balkon naszego mieszkania. To z całą pewnością umili ciepły letni wieczór.

Kolejnym rodzajem biokominków są rozwiązania wiszące. W tym wypadku projektanci dostosowali rozwiązanie do potrzeb mniejszych mieszkań lub bardziej wymagających klientów. Taki kominek możemy bowiem zawiesić na ścianie. Ich montaż jest dość prosty. Wystarczy bowiem wykonać kilka niezbędnych otworów w ścianie. Taki biokominek możemy także umieścić we wnęce ściennej. Co ważniejsze, istnieją także modele, które po ściągnięciu ze ściany można postawić wszędzie.

W ofertach różnych producentów spotkać możemy także biokominki zwane totemami lub biolampami. Jest to rozwiązanie wolnostojące. Charakteryzuje je nowoczesny design oraz niewielkie rozmiary. Są też bardzo mobilne. Najczęściej wykorzystuje się je na balkonach, tarasach czy w ogrodach. Świetnie nadają się do mieszkań o mniejszych rozmiarach. Wprowadzą mieszkanie w kameralny klimat i nadadzą ciepła wnętrzu.

Ostatnim rozwiązaniem są biokominki zabudowane. W tym wypadku najczęściej spotka się kominki wbudowane w szafkę telewizyjną lub stół. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć niepowtarzalną atmosferę. Co ważniejsze, z całą pewnością wprawi wszystkich naszych gości w osłupienie. Przecież nie każdy widział już palenisko zainstalowane w komodzie czy stoliku kawowym.

Teraz pozostaje już tylko udać się do sklepu i wybrać biokominek dla siebie!

Pozdrawiamy, 8design.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.