Opublikowano:: nie, Sie 16th, 2015

Remont domu nie musi być koszmarem!

Co kilka lat, każdy z nas, staje przed remontowym wyzwaniem. Przechadzając się po swoim domu czy mieszkaniu dochodzimy do wniosku, że pewne rzeczy wymagałaby naprawy, wymiany, renowacji. Zwykle przerażają nas koszty takiego przedsięwzięcia, ale gdy podejmiemy już ostateczną decyzję, to zawsze pojawiają się kolejne rzeczy, z którymi musimy sobie poradzić. Jedno wyremontowane pomieszczenie pociąga za sobą chęć wyremontowania następnego, i tak bez końca.

8164210198_ae04f3c620_zRemont wzbudza w nas strach, ponieważ w naszej głowie rodzi się myśl, że przynajmniej na klika dni (a czasami na kilka tygodni) nasze codzienne życie w domu będzie mocno ograniczone. Podejmowane prace wpływają na nasz komfort, ale po zakończonym procesie jesteśmy zadowoleni i… planujemy następne inwestycje.

Jest kilka sposobów, które znacznie ułatwią nam czas remontu. Dobry plan i solidne przygotowanie ograniczą brud oraz nasze nerwy. Co zatem robić, aby przetrwać?

PLAN PRZYGOTOWAWCZY

Jeżeli masz taką możliwość podejmuj prace remontowe w okresie letnim. Podczas ciepłych dni masz większe szanse na to, że wszystko zakończy się zgodnie z planem. Wizja urlopu spędzonego na zabezpieczaniu mebli może nie jest najmilszą, ale warto poświęcić się raz na kilka lat, aby później odetchnąć z ulgą.

Dzieci oddeleguj na wakacje do babci. Niestety nie ma nic gorszego niż dodatkowe, rodzicielskie obowiązki w czasie domowego huraganu. Pomyśl, że najpewniej twoje dzieci również wolą spędzić czas na łonie natury niż wdychać opary olejnej farby.

Oszczędzaj czas, rób zakupy przez Internet. W markecie budowlanym niepostrzeżenie upływają godziny. Oczywiście nie wszystko da się załatwić online, ale pewne rzeczy na pewno możesz zakupić w ten sposób.

Zabezpiecz podłogi, ściany, włączniki i gniazdka. To naprawdę oszczędzi pracy po zakończonym remoncie. Wystarczy do tego odpowiednia folia malarska i kawałek taśmy klejącej, a newralgiczne miejsca pozostaną czyste nawet po wielkim malowaniu ścian.

Nie myśl, że wszystko załatwisz od razu. Prawdziwy remont to proces, rozejrzyj się zatem za porządnym fachowcem, który sprosta wszystkim wymaganiom.

Niestety może zdarzyć się tak, że przekroczysz budżet, który był zaplanowany. Remont to tak naprawdę studzienka bez dna, należy się dobrze zastanowić nim podejmiesz wyzwanie. Przygotuj się, że przekroczysz koszty, ale miej na uwadze, że czasami warto wydać odrobinę więcej i mieć gwarancje dobrego wykonania, które będzie cieszyło twoje oczy przez dobrych kilka lat.

Pozdrawiamy, Pakart.com.pl