Opublikowano:: wt, Sty 12th, 2016

Raz dwa trzy – odświeżamy mieszkanie

Raz na jakiś czas przydaje się odświeżyć mieszkanie. Zwykle dlatego, że męczy nas już wygląd starego, kolor ścian już dawno przestał nas zadawalać, ulubiona sofa przypomina bardziej materac niż miejsce wypoczynkowe… Co z tym wszystkim zrobić? Nie stać nas na wielki remont lub też zwyczajnie nie mamy sił, aby mierzyć się z pielgrzymkami fachowców, którzy mieliby odwiedzać nasz azyl codziennie przez wiele dni.

hammer-586531_960_720

Na całe szczęście – przy odrobinie dobrej woli – sami jesteśmy w stanie wykonać proste prace remontowe bez ponoszenie kolosalnych kosztów i z satysfakcją, że możemy kreować własnymi rękoma.

Od czego zacząć?

Przyda się z pewnością kilka niezbędnych akcesoriów, które możesz kupić albo wydobyć z głębi pudła, które osamotnione leży pod łóżkiem. Taśma, folia malarska, pędzle, worki na śmieci – to powinno wystarczyć. Jeżeli potrzebujesz fachowej porady pamiętaj, że łatwo takie znajdziesz w artykułach zamieszczanych w Internecie.

Zabezpiecz przestrzeń, którą masz zamiar odświeżyć. Lepiej wydać parę złotych na folię zabezpieczającą niż później godzinami pucować framugi okien i drzwi. Zainwestuj również w dobry wałek do malowania ścian, jeżeli to właśnie je chcesz odświeżyć. Jak samodzielnie pomalować ścianę? Nic prostszego – wałkiem wyznacz kształt przypominający literę „z”, a następnie pomaluj powstały obszar. W ten sposób będziesz mieć pewność, że ściana będzie pokryta równo – bez zacieków i smug.

Jeżeli chcesz odświeżyć meble, np. szafki kuchenne, pamiętaj o użyciu specjalistycznej farby, która poradzi sobie z syntetycznym materiałem. Przecież nawet meble, które mają kilka/kilkanaście lat można odświeżyć i niekoniecznie spisywać na straty. Dobrym pomysłem będzie również oklejenie mebli specjalną okleiną.

Kosmetyczną i łatwą do wprowadzenia zmianą będzie również zaaranżowanie wzorów na wybranym fragmencie ściany. Można kupić gotowy szablon, można pobawić się w artystę i spróbować stworzyć coś samodzielnie.

Pamiętaj, że końcowy efekt wzmocnią ciekawe dodatki. Wystarczy wymienić chociażby obrus, pled i poduszki. Salon stanie się bardziej przytulny, a domownicy będą mieli poczucie, że jest odświeżony.

Jak widać mały remont można wykonać praktycznie z dnia na dzień. Bez ponoszenie wielkich kosztów i rewolucji, która najczęściej zniechęca nas do podejmowania jakichkolwiek działań.

Zaplanuj prace remontowe już dziś, a wczesną wiosną będziesz cieszyć się zupełnie nowym mieszkaniem.

Życzymy Wam wielu inspiracji

Pozdrawiamy, Pakart.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.