Opublikowano:: wt, Cze 23rd, 2015

Rajskie wyspy – Seszele

Czasem każdego nachodzi ochota, aby udać się do miejsca, w którym nie dogonią nas żadne z naszych problemów, gdzie nie zadzwoni telefon, a świat wyglądać będzie pięknie niczym z wyśnionej w dzieciństwie bajki. Takim miejscem z pewnością są rajskie Seszele.

Gdzie dokładnie znajdują się te owiane morską bryzą wyspy? 115 wysp wchodzących w skład Seszeli rozlokowane są na Oceanie Indyjskim, na północ od Madagaskaru i na południe od Malediwów. Położenie ma niezwykle istotny wpływ na panujące tam warunki, dzięki temu średnia temperatura powietrza dochodzi nawet do 30 stopni C. Stwórca niewątpliwie podarował nam kawałek swojego raju na tej ziemi.

Anse_Source_d'Argent_2-La_DigueMieszkańcy Seszeli nie wsławili się w świecie niczym nadzwyczajnym, dlatego nie doświadczymy tutaj muzeów pełnych dzieł sztuki lub archeologicznych znalezisk, ani też zabytków tak przez niektórych umiłowanych. Cóż, rajska wyspa zapewni nam jedynie luksus, relaks i wypoczynek, ale czego chcieć więcej od takiego miejsca? Spacery wzdłuż dzikich plaż, złocisty piasek okalający stopy, przejrzysta spieniona falami, lazurowa woda oraz grzywy drzew palmowych unoszące się nad horyzontem, tworzą niezwykła, wręcz nieziemską atmosferę rajskich wysp.

seychelles-466176_640Wśród tej odurzającej idylli i błogiego wypoczynku, podczas jednego z wieczornych spacerów, niejedno wprawne oko dostrzeże dziwne, gigantyczne owoce, które ozdabiają lokalne palmy, to Coco de Mer znana również jako Lodoicja. Dlaczego dziwne? Ponieważ ustawione pod odpowiednim kątem, przypominają ponętne, jędrne kobiece pośladki. Warto zauważyć, że drzewo to odnaleźć można w herbie Seszeli, a wszystko za sprawą tego, że Coco de Mer występuje jedynie tutaj.

Anse_source_dargent_la_digueMarzenia o rajskich wyspach nie musza zatem pozostać jedynie w naszym umyśle. Wystarczy zaledwie kilka chwil, weryfikacja oferty, wizyta w biurze podróży, wybór terminu i wszystko gotowe. Wtedy czeka nas już tylko odliczanie dni, zbliżających się do daty wyjazdu. Tak niewiele dzieli każdego z nas od tego, aby znaleźć się na jednej z rajskich wysp, o których zawsze marzyliśmy.

Wśród tego jakże pięknego krajobrazu odnajdziemy luksusowe hotele, dzięki którym pobyt na jednej z tych baśniowych wysp na zawsze pozostanie w pamięci. Każdy, kto przeżyje tak niepowtarzalny wyjazd z całą pewnością już do końca życia wracać będzie pamięcią do tego seraficznego krajobrazu, którego doświadczył nasz wzrok.

Pozdrawiamy, Newpoland.pl