Opublikowano:: pon, Wrz 14th, 2015

Przepis na udaną rowerową wycieczkę

Dopóki pogoda jeszcze pozwala na aktywność na świeżym powietrzu, polecamy zorganizować wycieczkę rowerową. Jak się do niej przygotować? Już spieszymy z wyjaśnieniem. Przede wszystkim, zanim wyruszymy w drogę, warto sprawdzić pogodę, gdyż – jak to bywa w naszym kraju – potrafi być bardzo zmienna, a to wpływa na stan naszego bagażu.

4176262358_a6cc2311e6_zMy jednak teraz skupimy się na podstawowym rowerowym wyposażeniu, bez którego wypad może być utrudniony. Skoro dzień jest coraz krótszy, to warto sprawdzić, czy nasze oświetlenie jest do końca sprawne, a jeśli wycieczka ma być dłuższa, wtedy nie obejdzie się bez mocniejszych lamp, które powinny być dopasowane do sakw, będącymi lepszym rozwiązaniem niż plecak, gdyż można do nich zmieścić wiele rzeczy, co w przypadku kilkudniowego wypadu może być sporym ułatwieniem i nie odczujemy kilku(nastu) kilogramów dodatkowego bagażu, który będzie równomiernie rozłożony. Kręgosłup zostanie w znacznym stopniu odciążony.

Ponadto, sakwy obniżają środek ciężkości roweru i możemy skoncentrować się jedynie na pedałowaniu. O wiele dłuższe wyprawy zmuszają nas do zamontowania bagażnika z przodu (na zdjęciu), gdzie umieścimy dodatkową sakwę. Wtedy niezbędnym gadżetem jest także prowiant na drogę oraz płyny w bidonach, zwłaszcza jeśli natrafimy na dobrą pogodę, bardziej wakacyjną niż jesienną.

Aby prawidłowo się zabezpieczyć przed nieprzyjemnymi „niespodziankami” potrzebne będzie nam również zapięcie albo rowerowa blokada. Dzięki temu będziemy mogli zrobić szybkie zakupy po drodze, ale trzeba cały czas uważać na rzeczy znajdujące się w sakwach, jeśli wybieramy się w drogę sami.

4638095124_c4b77e37d5_zDrogi mogą być różnej trudności, więc powinniśmy chronić nie tylko swój bagaż czy rower, ale również własne zdrowie, więc niezbędny może być dobrze dopasowany kask.

Musimy być przygotowani na różne warunki atmosferyczne, więc wyposażmy nasz rower w błotniki. Docenimy ten zakup, kiedy w trasie złapie nas deszcz.

W zależności od tego, gdzie mamy zamiar nocować, bezcenny może być zestaw podstawowych narzędzi. Mamy przede wszystkim na myśli wielofunkcyjny scyzoryk, sprzęt do naprawy roweru, zapasową dętkę, pompkę, specjalne łyżki do demontaży czy montażu opon. Nawet jeśli sami nie będziemy potrafili zmienić opony czy założyć łańcuch, to podstawą będzie sprzęt. Może znajdziemy uczynną osobę, która chętnie udzieli nam pomocy.

Zanim wyruszymy w trasę, nie zapomnijmy również sprawdzić, czy wszystkie części rowerowe są w idealnym stanie. Polecamy nasmarować łańcuch, dokręcić śruby, a także skontrolować opony czy hamulce. Oprócz tego warto zabrać trochę poczucia humoru i zdrowego rozsądku i mamy pewność, że wypad będzie udany.

Pozdrawiamy, Stylowyrower.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.