Opublikowano:: śr, Lut 3rd, 2016

Przed zakupem domu z bali

Mimo rosnącej popularności domów drewnianych całorocznych, wciąż na rynku nie ma zbyt wielu firm, które potrafiłyby budować domy w tej technologii. Znacznie więcej z nich zajmuje się jedynie stawianiem domków letniskowych, które jest łatwiejsze, szybsze i wymaga mniejszych kwalifikacji. W przypadku domów, które mają posłużyć przez wiele lat i spełniać swoją rolę niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych, sytuacja wygląda nieco inaczej.

offer_extra_3Domy całoroczne mogą mieć proste lub skomplikowane bryły (w stylu modernistycznym, wielospadowymi dachami, kilkoma tarasami czy balkonami). Niekiedy istnieje też możliwość wykonania podpiwniczenia, choć jest to rzadkość. Większość firm ma swoje projekty spośród których mogą wybierać klienci. Jeśli żaden z nich nie przypadanie w wystarczającym stopniu do gustu, inwestor wybiera swój projekt i jest to rozwiązanie z oczywistych przyczyn droższe, ale możliwe do wykonania.

Dom może zostać pozostawiony w różnych wariantach: w stanie surowym otwartym, w stanie surowym zamkniętym lub „pod klucz”. Jeżeli zdecydujemy się na ten ostatni wariant, możemy wprowadzać się praktycznie od razu. Mamy już wówczas drzwi wewnętrzne, izolację podłogi i dachu, odeskowany sufit i dach, sosnową podłogę, schody, płytki w łazience, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej oroaz podciągnięty prąd.

Przed decyzją o budowie warto zorientować choćby orientacyjnie w kosztach, jakie będziemy zmuszeni ponieść. Cena waha się zwykle od około 1800 do 2400 złotych za metr kwadratowy. Pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na wybór dobrze zorganizowanej firmy, wprowadzenie się do domu jest możliwe często już po 7 tygodniach od dnia rozpoczęcia budowy. Krótki czas i niedroga w transporcie konstrukcja, sprzyjają korzystnej cenie wykonania.

Wyboru firmy, która zajmie się postawieniem naszych czterech ścian, nie podejmujmy zbyt pochopnie. Trzeba dokładnie przejrzeć ofertę najbardziej zaufanych producentów, zwrócić uwagę na to, jakie elementy są wliczone w cenę, a za co będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Wypytajmy dokładnie o to, czy firma ma swoich zatrudnionych na stałe fachowców, którzy zagwarantują wysokie wykonanie usługi.

Dobrze, jeśli firma posiada też specjalistów od poszczególnych instalacji, w ten sposób zaoszczędzimy czas, a cała usługa zostanie wykonana kompleksowo. Warto też zwrócić uwagę na to, czy w cenę domu wliczony jest transport elementów i koszty zakwaterowania ekipy montującej. Tego typu szczegóły mogą wpływać na końcową cenę, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze wykonawcy, trzeba to wiedzieć. Życzymy zatem wszystkim mądrych i trafionych wyborów.

Pozdrawiamy, Proeko.com

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.