Opublikowano:: śr, Cze 24th, 2015

Pierwsze wakacje z dzieckiem

Wielu młodych rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment, by po raz pierwszy zabrać swoje pociechy na wakacje. Wysiedzenie spokojnie w jednym miejscu podczas kilkugodzinnej podróży, może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza dla najmłodszych.

child-play-192703_1280

Gdzie pojechać na pierwsze wakacje?

Na początek warto zacząć od zwiedzania rejonów na terenie naszego kraju. W awaryjnej sytuacji zawsze mamy bliżej do domu i nie jesteśmy zależni od konkretnego lotu samolotem. Co więcej, gdybyśmy potrzebowali pilnej pomocy lekarza o wiele łatwiej będzie nam się porozumieć w języku ojczystym. Nawet bardzo dobrze znając j. angielskiego, należy wziąć pod uwagę, że nie w każdym zakątku świata okaże się to równie przydatne. Są bowiem takie rejony, gdzie język ten cieszy się bardzo małą popularnością.

W góry czy nad morze?

Krajobraz Polski jest dość zróżnicowany i daje nam sporo możliwości. Możemy wybrać się nad morze, w góry czy też spędzić kilka dni nad jeziorem. Choć wielu z nas jest zakochanych w polskich szczytach bezgranicznie, niestety dla większości małych dzieci nie są one aż tak atrakcyjne. Ten kierunek wczasów wiąże się przede wszystkim z aktywnym zwiedzaniem miasteczek czy wędrowaniu po górach. Kilkuletnie dzieci o wiele szybciej się meczą, a przede wszystkim – nudzą. Raczej nie będą czerpały aż tyle satysfakcji z pieszych wycieczek, co starsze pociechy. Warto również nadmienić, iż dla wielu dorosłych niektóre górskie szlaki stanowią nie lada wyzwanie, a co dopiero dla najmłodszych? Ponadto pogoda w tych rejonach jest wyjątkowo zmienna i trudna do przewidzenia.

Powietrze nad Bałtykiem ma pozytywny wpływ na zdrowie i odporność organizmu, a wszystko to za sprawą dużej zawartości jodu. Wykazuje również pozytywne działanie w przypadku problemów z drogami oddechowymi. Kierunek ten jest wręcz zalecany (nie tylko dzieciom) alergikom i często chorującym. Wakacje nad morzem wiążą się przede wszystkim z kąpielami morskimi i słonecznymi, zbieraniem muszelek i zabawą na plaży. Dzieci do woli mogą budować zamki czy babki, bez obaw, że zabraknie piasku. Niestety trzeba mieć na uwadze fakt, iż w naszym klimacie ciężko jest zagwarantować pogodę, która przez cały tydzień czy dwa będzie idealna. Prawdą jest, że daleko jej do doskonałości i może się nawet zdarzyć tak, że przez cały czas będzie padać deszcz. Warto być jednak przygotowanym na każde okoliczności. Zanim wybierzesz miejsce pobytu sprawdź koniecznie, jakie atrakcje dla najmłodszych możesz znaleźć w pobliżu. Weź również ulubione książki, zabawki i gry swojej pociechy, ale nie koniecznie elektroniczne. Postaw na rozrywki, które umilą wczasy całej rodzinie i umożliwią wspólne, radosne spędzie czasu.

Życzymy udanych wakacji i pozdrawiamy, Kormoran-rowy.pl