Opublikowano:: śr, Kwi 29th, 2015

Piękna Martynika

Zastanawiając się nad wakacyjnym wyjazdem, najczęściej stawiamy na oczywiste rozwiązania. Egipt, Tunezja, Majorka, Grecja czy Cypr są już na tyle nieoryginalne, że więcej spotkać można tam Polaków niż tubylców. Oczywiście ma to swoje dobre strony, ale dla ludzi, którzy chcą czegoś nowego, dla tych, którzy mają dosyć nudy i banalnych rozwiązań, trudno jest znaleźć coś oryginalnego. Zwłaszcza jeżeli nie do końca wiemy, gdzie szukać.

beach-535698_640Miejscem, które powinno zaciekawić ludzi potrzebujących czegoś nowego może okazać się Martynika. Może nazwa nie jest obca, gdzieś się o uszy obiło, jednak z reguły nic to nikomu nie mówi. A dziwne, bo przecież jest to część Republiki Francuskiej, co prawda znajdująca się na Karaibach w archipelagu Wysp Nawietrznych na Małych Antylach, ale to jednak Francja. Osiem godzin lotu z Paryża i już możemy wypoczywać na pięknej, skąpanej w słońcu wyspie, która leży pomiędzy wodami Atlantyku oraz Morza Karaibskiego.

martinique-206922_640Martynika to niezwykłe miejsce, zaczynając od tego, że w 1502 roku odkrył ją Krzysztof Kolumb. Ten historyczny fakt daje mieszkańcom powód do dumy, a turystom satysfakcję tego, że swoimi podróżami mogą odwiedzać tak niezwykłe i z historycznego punktu widzenia istotne części świata. Warto zauważyć, że jest to górzysta wyspa, której pochodzenie zawdzięczać można znajdującym się na jej terenie wulkanom, które ukształtowały ten teren. Na wyspie znajduje się kilka wulkanów, które od dłuższego czasu nie były aktywne. Ostatnia erupcja miała miejsce jeszcze w okresie międzywojennym. Jednak najniebezpieczniejszym momentem był wybuch najwyższego wulkanu Montagne Pelée, który w 1902 roku zabił około 30 tys. mieszkańców miasta Saint-Pierre.

Jeżeli kogoś nie przyciągnie historia, zrobi to pogoda. Na wyspie panuje klimat równikowy wilgotny, gdzie średnio temperatura powietrza oscyluje około 28 stopni C. Klimat ten obfituje oczywiście w roślinność typową dla strefy równikowej, jednak tutaj spotkamy również roślinność europejską. Wszystko za sprawą kolonizatorów, którzy przywieźli na wyspę europejskie rośliny.

kitesurfer-183733_640

Piękna wyspa zachwyci wielu odwiedzających. Wszystko za sprawą niezwykle atrakcyjnego krajobrazu. Na wyspie jednocześnie spotkać możemy góry, równiny, las równikowy, piaszczyste plaże, ocean czy turkusowe wody Morza Karaibskiego. Miejsce to oferuje bogatą paletę barw, wszystko za sprawą właśnie krajobrazu. Obok pięknej wody, zobaczyć możemy również mieszankę egzotycznych kwiatów, które zachwycą nawet najwybredniejsze oko.

Wyspa oferuje nam wiele atrakcji głównie związanych z krajobrazem takich jak: nurkowanie, surfing czy kitesurfing. Obowiązkiem jest podziwianie delfinów, które w naturalnych warunkach będą wykonywały wodne akrobacje przy łódce i zachęcały do wspólnej zabawy. Tego nie można pominąć! Na wyspie znajdziemy również wiele poza wodnych atrakcji jak muzea czy ogród botaniczny. Dodajmy, że na wyspie spotkać można naprawdę dziwne muzea. Jednym z nich jest Muzeum Banana, gdzie można poczęstować się ekspozycją.

Cascadas_del_valle_misterioso_Canyoning

Z kolei ogród botaniczny umożliwia odwiedzającym poznanie z bliska magii tego miejsca. Rośliny, zwierzęta, to wszystko w jednym miejscu. Jeździsz konno? Żaden problem. To samo dotyczy gry w golfa. Pola golfowe są bowiem na wyciągnięcie ręki. Dla aktywnych fizycznie możliwe jest skorzystanie z canyoningu. Sport jest dość wymagający. Polega on bowiem na pokonywaniu rzek, po drodze spotyka się wodospady czy jaskinie. Ukształtowanie Martyniki całkowicie pozwala na uprawianie tego sportu. Dlaczego by zatem nie spróbować? Na pewno spróbować należy lokalnego rumu, który produkowany jest z rosnącej na wyspie trzciny cukrowej. Wizyta w destylarni powinna być obowiązkowym punktem każdej wizyty na tej wyspie.

Jeżeli zechcemy trochę odpocząć, nie ma żadnego problemu. Na wyspie znajdziemy mnóstwo restauracji, które ugoszczą nas typową dla tego miejsca kuchnią. Owoce morza znajdziemy na każdym zakręcie, miłośnicy takiej kuchni w pełni zaspokoją swoje oczekiwania.

Zakwaterowanie? Na wyspie żyjącej z turystyki możemy przebierać w ofertach hoteli. Od pojedynczego pokoju aż po wieloosobowy apartament, wystarczy odpowiednia organizacja.

Każdy od czasu do czasu ma ochotę na coś nowego. Wtedy właśnie powinien zainteresować się jednym z miejsc takich jak Martynika. Nie tylko będzie to dla nas odświeżające, ale i da nam poczucie elitarności, nie każdy bowiem może pozwolić sobie na taki wyjazd.

Pozdrawiamy, Newpoland.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.