Opublikowano:: pon, Sty 11th, 2016

Park maszynowy to podstawa

Budowa hali magazynowej czy produkcyjnej wymaga nie tylko precyzyjnego planu działania, kompetentnej kadry pracowniczej, sporego nakładu finansowego, ale również profesjonalnego parku maszyn. Ten wymóg jest konieczny, jeśli projekt ma zostać zrealizowany zgodnie z założeniami, a jakość całej inwestycji ma nie pozostawić wiele do życzenia. Jeżeli Klient ma być zadowolony, to bez nowoczesnego sprzętu się nie obejdzie.

Przecinarka taśmowa

2Jednym z ważniejszych urządzeń wykorzystywanych przy budowie różnego rodzaju hal, warsztatów czy magazynów jest przecinarka taśmowa, która jest wykorzystywana zarówno w wersji automatycznej, jak półautomatycznej oraz ręcznej. Wyróżnia się przede wszystkim sporą wytrzymałością, niezawodnością oraz niezłymi parametrami cięcia. Wybór odpowiedniego modelu uzależniony jest od warunków, w którym przyjdzie nam pracować. Natomiast kolejny podział przedstawia natomiast przecinarki dwukolumnowe i nożycowe.

Główne zalety wykorzystania przecinarki (piły) taśmowej to duża precyzja, niskie koszty, dokładność wymiaru, możliwość cięcia nawet do grubości 500 milimetrów. Tego typu urządzenie świetna sprawdza się przy cięciu profili, wałków, rur czy kształtowników, a wiele firm zauważa również opłacalność takiego rozwiązania, które odgrywa dużą rolę przy realizowaniu wielu konstrukcji stalowych. Konkretny model dostosowywany jest do potrzeb Klienta.

Korzystanie z usług tego rodzaju urządzeń wymaga nie lada koncentracji oraz doświadczenia w obsłudze, gdyż przecinarki są bardzo wymagające, ale jeśli potrafimy umiejętnie nimi sterować – są bardzo przydatne, niekiedy niezastąpione. Wydawać by się mogło, że mamy do czynienia z klasycznymi piłami, jednak są one używane w sposób taśmowy, aby zwiększyć wydajność pracy. Pracownicy musza być odpowiednio przeszkoleni, aby nie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Bezpieczeństwo powinno być priorytetem podczas prac produkcyjnych.

Wycinarka plazmowo-gazowa

4Tego typu urządzenie wykorzystywane jest głównie w dużych i średnich zakładach produkcyjnych, a jego podstawowym atutem jest mobilna konstrukcja o dużej sztywności. W pracy z taką wycinarką stosuje się palniki gazowe oraz plazmowe. Jej właściwości przydają się szczególnie przy wycinaniu stosunkowo mniejszych elementów, takich jak łączniki o specyficznych kształtach, najczęściej o krzywoliniowych zarysach. Dzięki wycinarce plazmowo-gazowej możemy wycinać przedmioty o powtarzalnych kształtach, jednocześnie zachowując zalecane wymiary.

Hydrauliczne nożyce gilotynowe

1Jest to urządzenie, które utożsamiane jest – jak najbardziej słusznie – ze stalą, więc trudno sobie wyobrazić bark hydraulicznych nożyc gilotynowych w profesjonalnie wyposażonym zakładzie produkcyjnym. Gwarantują one bardzo szybkie, ale również precyzyjne prostoliniowe cięcie arkuszy blach. Długość cięcia maksymalnie na poziomie 6000 mm, natomiast grubość ciętego elementu może mieć do 13 milimetrów.

Pozdrawiamy, Infraco.pl