Opublikowano:: pon, Lut 15th, 2016

Paintball – zabezpiecz się

Rozpoczynając przygodę z paintballem warto zainwestować w dobry sprzęt. Jeszcze przed pierwszą walką na własnym sprzęcie warto zainwestować w odpowiednią odzież. Jasne, że podstawą jest oczywiście marker. Pamiętajmy jednak, że to odpowiednie ubrania zniwelują ból, który towarzyszy postrzałowi kulką wypełnioną farbą.

dragon paintball IMG_4876Osoby, które po raz pierwszy wybierają się na paintball, mają obawy. Każdy by miał! Wielu z nas przecież widziało siniaki po postrzale. Nie zawsze tak jest. Wystarczy przecież dodatkowa warstwa pod mundurem, która może zniwelować skutki takiej rozrywki. Praktycznie każda firma zajmująca się organizacją takich imprez zapewnia nie tylko marker, ale i kompletną odzież. Jednak warto zainwestować we własny sprzęt. Szczególnie jeśli wiążemy przyszłość z paintballem.

Zaznaczmy już na początku, siniaki są nieodzownym elementem paintballa. Ustrzec od nich możemy się w jeden sposób – nie dając się postrzelić. Organizatorzy posiadają różne rodzaje mundurów. Spotkać można zarówno kombinezon jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe. Wybór należy do Was.

Jeśli myślisz o profesjonalnej grze w paintballa zainwestuj! Podstawą jest dobra maska. To ona ochroni naszą twarz, oczy, zęby czy nos. Maska musi być komfortowa i dopasowana do twarzy. Nie kupimy maski uniwersalnej. Wszystko za sprawą tego, że musi ona przylegać tak, aby zabezpieczyć przestrzeń wokół oczu, szczękę, ale także skroń gracza oraz uszy. Dlatego zakup wiąże się z wizytą w sklepie i co najmniej kilkuminutową przymiarką. Maski dostępne w sprzedaży wykonywane są z dość twardego plastiku. Posiadają one również pojedynczą szybę zabezpieczoną przed parowaniem. Dla noszących okulary ważniejszą informacją powinno być to, czy maska umożliwia grę w okularach. Koniecznie należy również zadbać o szyję. Tutaj świetnie sprawdzi się zwykła arafatka lub neck protector – z reguły jest to neoprenowy pasek zapinany na rzep.

Jeśli zależy nam na dobrze dopasowanych rozmiarach oraz najwyższej funkcjonalności, samodzielne skompletowanie odzieży będzie najlepszym rozwiązaniem. Zarówno bluzę wojskową, jak i bojówki możemy kupić w demobilu wojskowym – koszt nie będzie specjalnie wysoki. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy dopasować części garderoby do naszych wymagań – liczba kieszeni, system MOLLE czy kolor.

Pod mundur warto założyć warstwę odzieży termoaktywnej, starą bluzę czy spodnie dresowe. Dodatkowa warstwa z całą pewnością zniweluje skutki oberwania kulką.

Kolejnym istotnym elementem są buty. W tym wypadku nie chodzi o ochronę przed postrzałem, a o wygodne bieganie z karabinem. Walki z reguły odbywają się w terenie. Dlatego warto zabezpieczyć swoje kostki przed niepotrzebnymi urazami. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup butów taktycznych. Przecież skoro żołnierze biegają właśnie w takich, każdy z nas może. Warto także zadbać o to, aby buty były wodoodporne oraz zapewniały dobre odprowadzanie wilgoci.

Warto także zwrócić uwagę na to, aby zabrać ze sobą czapkę. Ochroni ona przed zabrudzeniem farbą, upałem, czy sparuje ból. Obok czapki istotnym elementem są również rękawiczki. Tutaj również warto zainwestować w rozwiązania taktyczne. Takie rękawiczki zapewniają dobrą wentylację, a przy tym posiadają wzmocnienia w najbardziej newralgicznych miejscach. Ponadto pokrywa się je powłoką antypoślizgową, aby zapewnić lepszy chwyt.

Pozdrawiamy, Dragonevent.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.