Opublikowano:: pt, Lip 3rd, 2015

Oxybrazja – zabieg idealny na lato

Latem nasza skóra niemal nieustannie wystawiona jest na działanie promieni słonecznych. Stymulują one nasz organizm do produkcji witaminy D, która pełni wiele ważnych funkcji. Jest istotna m.in. dla naszego układu krążenia, utrzymania zdrowej sylwetki, a także zmniejsza ryzyko rozwoju raka. Ma również wpływ na nasze dobre samopoczucie i opóźnianie procesów starzenia. Promienie UV powodują natomiast uszkodzenia włókien kolagenowych i elastyny. Co więcej, znacznie przyspieszają utratę wody z organizmu. Czynniki te mają ogromne znaczenie dla kondycji naszej skóry i warto o nie w porę zadbać.

Nasz organizm w około 50% składa się z wody. Utrzymanie jej na odpowiednio wysokim poziomie jest niezbędne dla naszego zdrowia i wyglądu skóry. Jeśli przez dłuższy czas będziemy narażeni na jej deficyt, skóra stanie się przesuszona, szorstka i łuszcząca. Ponadto, zmniejsza się jej elastyczność i zdolność do regeneracji, a w efekcie ma to wpływ na powstawanie zmarszczek. Do tego procesu przyczyniają się również uszkodzenia wspomnianego we wstępie kolagenu i elastyny. Z wiekiem ich produkcja ustaje, a uszkodzenia powodowane są m.in. działaniem promieni UV, a dodatkowo osłabiają włókna. Ma to niebagatelny wpływ na jędrność skóry, a tym samym gorszy jej wygląd.

refreshment-438399_1280

 

Jednym z zabiegów, który skutecznie pomaga przywracać skórze młody wygląd jest oxybrazja. Poleca on na złuszczaniu martwego naskórka, przy jednoczesnym aplikowaniu tleniu i strumienia soli fizjologicznej. To rodzaj peelingu mechanicznego, przeznaczonego szczególnie dla osób o cerze wrażliwej, skłonnej do alergii i naczynkowej. Dość często porównywany jest do mikrodermabrazji korundowej, w której czynnik złuszczający stanowią kryształki korundu. W tym przypadku rolę ów czynnika pełni strumień silnie rozproszonych kropel soli fizjologicznej. Jest on emitowany za pomocą specjalnego aplikatora pod dużym ciśnieniem sprężonego powietrza.

Oxybrazja, często nazywana również mikrodermabrazją wodno-tlenową, stanowi jedną z najbardziej innowacyjnych metod rewitalizacji skóry. Jej niebywałą zaletą jest to, że z powodzeniem może być stosowana również w okresie letnim. Zwłaszcza, że daje efekt chłodzący i kojący. Sporo zabiegów pielęgnacyjnych odbywa się przy użyciu urządzeń laserowych, a w takim przypadku przez pewien czas należy unikać kontaktu ze słońcem. Dla niektórych może być to dość trudne do zrealizowania, szczególnie tą porą roku. Omawiany zabieg nie tylko regeneruje skórę, ale również ja zmiękcza i dokładnie nawilża. Ponadto hamuje powstawanie trądziku pospolitego i głęboko oczyszcza.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl 

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.