Opublikowano:: sob, Maj 23rd, 2015

Otoczenie ma znaczenie

Miejsce, w którym mieszkamy ma duży wpływ na nasz nastrój, samopoczucie, motywację, nastawienie do życia. Jeśli możemy po ciężkim dniu w pracy znaleźć chwilę spokoju i ukojenia, oddając się relaksacyjnym uciechom. A jeśli mamy za oknem wspaniały krajobraz, wtedy aż grzech opuszczać takie idealne miejsce. Sielanka, którą doświadczyć możemy tylko w górach, gdzie czuć niepowtarzalny klimat, niezależnie od pory roku. Nieraz pewnie zastanawiamy się nad porzuceniem wszystkiego, wyjechaniem z dala od obecnego miejsca zamieszkania. W poszukiwaniu azylu, oazy spokoju.

3134898038_8b136093a3_zBrakuje nam jednak odwagi. Automatycznie układamy w głowie plan, który przestaje być spontaniczną ucieczką, a staje się zorganizowaną akcją, która już nie cieszy nas tak bardzo. Czar pryska. Chyba że zdecydujemy się zamieszkać w tradycyjnym góralskim domu z bali, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej. Wystarczy spojrzeć na załączone zdjęcie, aby stwierdzić: „To jest moje miejsce na ziemi!”. Czego chcieć więcej niż spokoju w rodzinnym gronie, z dala od zgiełku i spalin? Szczególnie, że takie domy są nie tylko wizualnymi majstersztykami, ale również gwarantują mniejsze wydatki związane z kosztami fundamentów oraz tych związanych z transportem materiałów budowlanych.

40 (1)Fachowców z tej branży mamy coraz więcej, ze względu na rosnącą popularność. Co prawda, u nas jeszcze taki rodzaj materiału budowlanego raczkuje, jednak w Skandynawii czy Stanach Zjednoczonych można na każdym kroku spotkać tego rodzaju ekologiczne domy. Cieszą się uznaniem również ze względu na wysoką estetykę czy parametry cieplne, więc nie odczujemy nawet bardzo srogiej zimy. Być może pozornie z zewnątrz wyglądają na mało stabilne, jednak współczesna cywilizacja do nich dociera, co w połączeniu z ekonomicznym ogrzewaniem daje bardzo ciekawe rozwiązanie. Drewno niewątpliwie nadaje klimat, nie zapominając o krótkim czasie stawiania domu, nawet zimą. Ściany zewnętrzne nie muszą być zbyt grube, żeby chronić przed zimnem, a jednocześnie zyskujemy większą powierzchnię użytkową. Drewno pozwala na bardzo łatwą modernizację, rozbudowę i przebudowę.

Zakup domu w górach może być również doskonałą inwestycją, która zwróci nam się, jeśli wybierzemy dogodną lokalizację, zadbamy o każdy detal, odpowiednio go wyposażymy, to będzie nie lada gratką dla wszystkich turystów, którzy będą chętnie wynajmowali go zwłaszcza w okresie zimowym. Pasjonaci gór jednak będą korzystali z jego usług przez cały rok. Przez cały rok mogą bajowym wyglądem przyciągać tłumy, niekoniecznie stając się domem rodzinnym. Jeśli jednak preferujemy życie w mieście, taki dom może nam służyć okazjonalnie, jeśli chcemy odpocząć od natłoku pracy, wyjechać i zaszyć się w górach.

Pozdrawiamy, Proeko.com