Opublikowano:: pon, Lut 15th, 2016

Oświetlenie w sypialni

Dobry sen niekoniecznie jest wynikiem idealnie dobranego łóżka, wygodnego materaca czy pościeli. Na sen ma wpływ wiele czynników. Wśród nich wentylacja, odpowiednia temperatura, nawodnienie czy nawet oświetlenie.

bedroom-670249_960_720Wielu wydaje się, że najważniejsza jest ciemność. Idealne warunki do spania to niekoniecznie egipskie ciemności. Oświetlenie w sypialni jest równie istotne, jak wygodne łóżko. Dobrze dobrane lampy wprowadzą nas w błogi i przyjemny nastrój, który ma wpływ na późniejszy sen.

Podstaw w oświetleniu sypialni to delikatność i stonowanie. Jeżeli chcemy się zrelaksować przed snem, światło powinno być stonowane. Podstawą jest rezygnacja z ostrego, rażącego światła, które pobudza organizm. Dlatego intensywne światło stosuje się w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Instalując oświetlenie w sypialni, wybierajmy żarówki mleczne. Rozproszą one i złagodzą strumień światła. W tej sytuacji bardzo ważne jest, aby lampa nie znajdowała się bezpośrednio nad łóżkiem. W takiej sytuacji niezależnie od wybranych żarówek będzie ona oślepiać.

Planując instalację oświetlenia warto również zwrócić uwagę na to, że źródła światła powinny znaleźć się również przy wezgłowiu łóżka. Każdy przecież lubi poczytać książkę lub czasopismo leżąc na łóżku jeszcze na chwilę przed snem. Świetnym rozwiązaniem może okazać się montaż halogenów, które montuje się w podwieszanym suficie. Nie tylko są dość użytecznym rozwiązaniem, ale również mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Lampki ułożone w ciekawy wzór dobrze oświetlą pomieszczenie, ale i dadzą nowoczesny wygląd.

Sypialnia to zapewne jedno z niewielu, o ile nie jedyne miejsce, gdzie oprócz zwykłych lamp sufitowych, jak żyrandol czy halogeny, niezbędne są także lampki nocne. O ile pierwsze obowiązkowo instalujemy w suficie, o czym już wspomnieliśmy. O tyle lampki nocne najczęściej stawiamy na stoliku nocnym. Istnieje również trend, w którym lampki instalujemy na ścianę znajdującej się za wezgłowiem łóżka. Wybór jest dość szeroki. Każdą z lamp z łatwością dostosować możemy do wymagań designu naszego mieszkania. Co ważniejsze, dobrze dobrane lampki nocne, podobnie jak standardowe światło dadzą niepowtarzalny efekt. Piękne lampy dające oczekiwany efekt świetlny zdobią wnętrze, ale i budują klimat, którego nie da się osiągnąć przy standardowym oświetleniu sufitowym.

Optymalnie wyposażona sypialnia każdemu zapewni spokojny sen, odpoczynek i relaks. Tego wymaga nasze ciało i umysł. Zrelaksowany i wypoczęty człowiek jest szczęśliwszy. Dlatego zadbajmy o lepszy sen.

Pozdrawiamy, E-agd.eu

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.