Opublikowano:: śr, Lut 3rd, 2016

Ogrzewanie za pomocą nagrzewnicy

Większość osób, które zajmowały się kiedykolwiek wyborem nagrzewnicy, przyznają, że nie jest to łatwe zadanie. Ilość możliwych wariantów może przyprawić o ból głowy. W końcu mamy do wyboru nagrzewnice olejowe, gazowe, elektryczne. Stacjonarne i mobilne. Z odprowadzaniem spalin lub bez. Trzeba rozstrzygnąć, która z nich jest najbardziej dopasowana do naszych potrzeb. Popularność nagrzewnic wynika z faktu, że są to bardzo funkcjonalne i praktyczne urządzenia. Nie mamy wpływu na podwyżki opłat za gaz czy prąd. Zastosowanie tego rodzaju nowoczesnych rozwiązań umożliwia zmniejszenie ich zużycia.

vvvvvNagrzewnica jest urządzeniem ogrzewającym powietrze, które przepływa przez nią dzięki ruchowi wymuszonemu przez działalność zamontowanego wewnątrz wentylatora, a także dostarczania paliwa. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu miejscach, poczynając od sektora usługowego i przemysłowego, gdzie stają się stałym elementem różnego rodzaju magazynów, sklepów, biur, kościołów czy kompleksów sportowych. Choć to tylko niektóre przykłady zastosowań. Nagrzewnice przenośne, które nie są wyposażone w system odprowadzania spalin, znajdują zastosowanie na budowach, gdzie przyspieszają wysychanie i umożliwiają sprawniejsze wykonywanie prac, w szklarniach, tunelach foliowych czy budynkach inwentarskich. Wszędzie tam gdzie od odpowiedniej temperatury zależy powodzenie prowadzonej działalności. Nagrzewnice są niezastąpione do suszenia i rozmrażania. Umożliwiają utrzymywanie dodatniej temperatury wszędzie tam, gdzie jest to wymagane.

Podział nagrzewnic może odbywać się w zależności od miejsca przeznaczenia, a zatem mogą być przemysłowe lub dedykowane do pomieszczeń. Ze względu na budowę wyróżniamy stacjonarne, mobilne, wiszące czy wbudowane w zespół maszyn. Zróżnicowanie polega też na rodzaju paliwa. Może to być nagrzewnice gazowe (wytwarzają czyste, ciepłe powietrze, w ich przypadku trzeba zapewnić dopływ powietrza, za to nie jest wymagany komin), wodne (cechuje je niewielki rozmiar, duża wydajność i możliwość ogrzewania nawet dużych powierzchni), ale też na olej opałowy, ropę czy energię elektryczną.

W powszechnej opinii najbardziej docenianymi urządzeniami są nagrzewnice olejowe, jednak kupując je trzeba liczyć się z najwyższą cenę. Nagrzewnice elektryczna to mniejszy wydatek, ale za to wyższy koszt eksploatacji, tym bardziej, że ceny prądu nie maleją. Rozwiązaniem mogłyby być nagrzewnice gazowe, jednak nie można ich wykorzystać, bez zapewnienia wentylacji pomieszczeń ogrzewanych, gdyż wytwarzają one dużą wilgoć. Ten problem nie występuje w przypadku nagrzewnic olejowych, które nie przyczynią się do szybszego występowania grzyba czy pleśni, jednak należy liczyć się z większym zużyciem prądu. Mimo różnych zalet i wad najczęściej wybieranymi nagrzewnicami pozostają nagrzewnice olejowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z zaufaną firmą, która rozwieje wszelkie wątpliwości i będzie w stanie dobrze doradzić.

Pozdrawiamy, FirrmaMTM.pl