Opublikowano:: śr, Lut 3rd, 2016

Oferta pracy dla najlepszych

Najwięcej ofert pracy można znaleźć w Internecie lub gazetach i wiele z nich wydaje się być bardzo atrakcyjnych. Pracodawcy nierzadko oferują możliwość rozwoju i uczestnictwo w szkoleniach, pracę w młodym zespole, ale również karnety na pływalnię, siłownię, dodatkowe ubezpieczenie, różnorodne zniżki czy też prywatną opiekę zdrowotną. Jednak mimo to, odzew ze strony kandydatów jest znikomy lub osoby pojawiające się na rozmowie kwalifikacyjnej nie spełniają oczekiwań pracodawcy. Jak zatem zachęcić najlepszych specjalistów do składania dokumentów aplikacyjnych?

oferta pracy dla najlepszychPrzede wszystkim należy wziąć pod uwagę, iż w dzisiejszych czasach takie premie nie są niczym nadzwyczajnym i nie każdego zadowolą. Wielu kandydatów pragnie poszerzać swoje horyzonty, piąć się po szczeblach kariery i pracować w prestiżowej firmie. Często popełnianym błędem przez pracodawców jest skupianie się na wyszczególnieniu w ogłoszeniu wygórowanych wymagań oraz wszystkich bonusów przeznaczonych dla pracownika. Choć niewiele przedsiębiorstw zdaje sobie z tego sprawę, w pierwszej kolejności powinno się przyjrzeć własnej firmie i ocenić, jak marka jest postrzegana przez konsumentów oraz potencjalnych kandydatów.

Żeby zachęcić do wzięcia udziału w rekrutacji pracowników, posada powinna się czymś wyróżniać na tle konkurencji, podobnie jak samo przedsiębiorstwo. Warto również zadbać o to, by proces rekrutacji nie był zbyt łatwy. Ambitny i zdolny fachowiec chętniej będzie ubiegał się o pracę w firmie, która jest rozpoznawalna, cieszy się dobrą opinią, wiąże się z prestiżem, a posada należy się wyłącznie najlepszym. W tym przypadku wynagrodzenie, podobnie jak tzw. „socjal” nie muszą być aż tak atrakcyjne, ponieważ samo miejsce zatrudnienia w dużej mierze podnosi satysfakcję pracownika. Co więcej skromniejsza oferta pracy, ale od wiodącej marki pomoże zawęzić grono aplikantów i wyeliminować już na wstępie tych, bez odpowiednich kwalifikacji.

Jeśli zależy Ci na pozyskaniu jednego, naprawdę dobrego pracownika lepiej dokładnie przeanalizuj swoje oczekiwania i to, co zamierzasz zaoferować w ramach wynagrodzenia. Te informacje powinny trafiać do takich ludzi, jakich poszukujesz. Pamiętaj też, by nie ukrywać wad związanych z pracą w Twojej firmie, ponieważ i tak wyjdą przy najbliższej okazji na jaw. Wówczas pracownik może czuć się oszukany i być mniej efektywny albo nawet zrezygnować z pracy. Taka sytuacja na pewno nie wyjdzie nikomu na dobre.

Pozdrawiamy, Integra-consulting.pl