Opublikowano:: pon, Maj 18th, 2015

Odważny czy głupi ten złodziej?

System inteligentnego budynku oprócz zabezpieczenia wnętrza obiektu, może zabezpieczyć również całą naszą posiadłość. Nie ma tutaj znaczenia, jak duża ona będzie. Odpowiednie rozwiązania dadzą nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. System sprawi, że będąc gdziekolwiek na świecie, przestaniemy martwić się o nasz dom. Symulacja obecności powinna skutecznie odstraszyć złodzieja. Co jednak gdy natrafimy na wyjątkowo zawziętego bandytę?

Yoga_Home_Control_Panel_and_the_Smart_Switch_prototype Gdyby jednak złodziej zdecydował się na przekroczenie, chociażby linii ogrodzenia system inteligentnego budynku skutecznie zareaguje. Zainstalowane czujniki ruchu czy niewidoczne bariery podczerwieni uruchomią cały system alarmowy. Jeżeli dysponujemy nawadnianiem, system uruchomi spryskiwacze, które zaskoczą odważnego złodzieja. Wraz ze spryskiwaczami uruchamia się syrena alarmowa oraz komunikat kierowany do złodzieja, informujący go o tym, że jest nagrywany, a policja i ochrona zostały już powiadomione. Oprócz tego bandytę oślepia pulsujące jasne światło, którego zadaniem jest poinformowanie sąsiadów o niebezpieczeństwie oraz ułatwienie kamerom uchwycenia intruza. Są na świecie ludzie odważni, ale są też i ludzie głupi. Kim jest złodziej, który pomimo takiej „niespodzianki” dalej brnie w swój i tak już doszczętnie zniszczony plan? Jeżeli jeszcze nie zrezygnował, wejście do domu będzie gwoździem do jego trumny. Po pierwsze, najpierw będzie musiał sforsować zamek, oczywiście może być niezwykle zręczny i mu się uda. W tym wypadku jednak czas szybko ucieka. Przekroczenie progu domu powoduje zamknięcie takiego „rzezimieszka” w klatce, bo automatycznie blokują się wszystkie drzwi oraz okna. Ponadto intruz nie będzie w stanie dezaktywować systemu. Jest on automatycznie blokowany, żaden z przycisków dezaktywujących system, zapalających światło czy otwierających rolety lub drzwi nie odpowie na błagalne prośby przestępcy.

 

keys-15203_640

Jakby tego było mało my, jako właściciele zabezpieczonego w taki sposób budynku możemy spokojnie siedzieć i wygrzewać się w promieniach słońca na jednej z tropikalnych wysp świata, obserwując jednocześnie nieporadne ruchy „odważnego” złodzieja złapanego w sidła najnowszej techniki. Wystarczy jedynie smartfon, który wyświetli nam całą tę tragedię jednego człowieka, dzięki której podczas naszych wakacji zażyjemy nieco śmiechu.

Technika z dnia na dzień galopuje do przodu. Codziennie dowiadujemy się o nowinkach technicznych czy innowacyjnych odkryciach. Wszystko to ma nam nie tylko ułatwiać życie, oszczędzać energię ale przede wszystkim dawać komfort psychiczny. Podobnie jest z inteligentnymi budynkami. Nikt przecież nie rozwijałby tej technologii, gdyby miała ona człowiekowi zaszkodzić. Poczucie bezpieczeństwa z takim systemem wzrasta dość znacznie, niezależnie od tego, czy wyszliśmy na spacer z psem czy pojechaliśmy na miesięczne safari w Tanzanii.

Pozdrawiamy, Inteligentny-budynek.pl