Opublikowano:: czw, Gru 17th, 2015

Odpowiednie zadaszenie basenu

Własny przydomowy basen to marzenie wielu osób. Ci, którzy zdecydują się na wybudowanie takiego zbiornika wodnego, musza liczyć się z warunkami pogodowymi, jakie panują w tej części Europy. Polskie lato jest krótkie i nie zawsze słoneczne. Przez większość roku pogoda nie sprzyja korzystaniu z odkrytego basenu. Warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu, jakim jest zadaszenie.

ogrody_zimowe(1)Okrycie basenu za pomocą specjalnego dachu, pozwoli korzystać z uroków pływania o każdej porze roku. Nie trzeba martwić się brakiem słońca czy deszczową pogodą. Zadaszenie dodatkowo zabezpieczy wodę przed kontaktem z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i paprochami. W ten sposób możemy mieć pewność, że nasz basen zawsze będzie czysty. To szczególnie ważne, biorąc po uwagę fakt, że czyszczenie tego typu obiektów nie jest łatwe. Zastosowanie odpowiedniego zadaszenia to także oszczędność kosztów ogrzewania poprzez wykorzystanie energii słonecznej. Zmniejsza ono także zużycie środków chemicznych, potrzebnych do pielęgnacji basenu.

Producenci oferują kilka wariantów zadaszeń basenowych. Różnią się one wielkością, zastosowaniem oraz wykorzystywanymi do ich budowy materiałami. Standardowo konstrukcja aluminiowa wypełniona jest płytami poliwęglanu komórkowego. Istnieje także możliwość wypełnienia konstrukcji tworzywem imitującym szkło. Absorbują promienie słoneczne, dzięki czemu nie musimy martwić się o ogrzanie basenu. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie ze zbiornika wiosną i wczesną jesienią. Mamy wtedy pewność, że pomieszczenie będzie odpowiednio nagrzane, a temperatura wody zapewni stosowny komfort pływania. Płyty poliwęglanowe zabezpieczone są przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ciekawym rozwiązaniem jest także zadaszenie basenu skonstruowane na podstawie ogrodu zimowego Prestige – konstrukcja drewniana z zewnętrznymi prowadnicami aluminiowymi wypełniona płytą z poliwęglanu litego.

Odpowiednia ochrona basenu zapobiega powstawaniu szkód w jego strukturze, co w konsekwencji przedłuża żywotność akwenu. Zadaszenia osłania płytki, nieckę basenową oraz zmniejsza ryzyko odbarwienia się ścian wykończonych linerem, zbudowanych z polipropylenu lub poliestru. To również oszczędność środków do dezynfekcji, których trzeba by użyć w przypadku dostania się do basenu paprochów, owadów lub gryzoni. Zadaszenie basenowe jest także zabezpieczeniem dla dzieci i zwierząt domowych. Odkryty obiekt może stanowić zagrożenie szczególnie dla małych pociech, które pod nieuwagę rodziców mogą wpaść do wody.

Pozdrawiamy, Gracja.cieszyn.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.